multimediaApie modernius dalykus dažnai kalbama pasitelkiant frazę „šiais laikais“. O prie „šių laikų“ tinka paminėti portalą Videoprojektai.lt. Ne mažiau tinka ir multimedijos sąvoka.

Daugiau nei medija

Žodį „multimedija“ galima aiškinti kaip įvairialypę terpę. O įvairialypiai dalykai – ir tekstas, ir vaizdas, ir garsas.

Susidaro įspūdis, kad norint sukurti gerą rezultatą tektų gerokai paplušėti. Artėjant renginiui pravartu susisiekti su specialistais, šioje srityje turinčiais patirties ir žinančiais, kad gali padėti. Jeigu ruošiatės pristatymui, organizuojate valstybinę šventę, jei laukia svarbi konferencija, vienas iš dėmesio vertų sprendimų – videoprojekcijos, kurios vargiai atsiejamos nuo minėtos multimedijos sąvokos.

Iš tiesų esama daug (tikrai daug) švenčių, renginių, kur teksto, vaizdo ir garso dermė labai svarbi. Tai sufleruoja, kad multimedija – daugiau nei medija. O jei imtume labai smulkmeniškai gilintis į apibrėžimus, suprastume, kad šie du dalykai (su „multi“ ir be „multi“) reprezentuoja visiškai skirtingas sritis. Kita vertus, tuo pat metu ir panašias…

Nuo idėjos iki puikaus renginio

Sutikite, renginys – plati sąvoka. Neprošal pamąstyti, iš ko ji susideda.

Kalbant apskritai, pirmiausia išskiriami parengiamieji darbai ir darbas renginio metu (vedimas, pasirūpinimas, kad šviesos ir garso efektai nevėluotų ir pan. O tuomet jau skirstytume smulkiau, ir tie smulkesni punktai būtų nevienodi, priklausomai nuo tikslaus žanro, temos (kitaip tariant, nuo specifikos).

Tai, kas vyksta nuo idėjos iki konkretaus pasirodymo / kalbėjimo / pristatymo ant scenos, galima pavadinti keliu. Tas kelias vienais atvejais lengvesnis, o kitais atvejais tenka gerokai paplušėti. Juk ne visada idėjos lengvai išgryninamos, ne visada atsakymai į klausimus randami „čia ir dabar“. Visgi profesionalus požiūris lemia ne tik neblogą, bet ir gerą rezultatą.

Žiūrovai nežino, ar viskas vyko sklandžiai, ar reikalai derinti laiku, ar išvengta nesusipratimų. Bet tikisi, kad svarbiausia dalis tikrai bus sklandi. O modernioji multimedija, videoprojektai – tai dalykai, turintys įtakos puikiai programai.

3D projekcijos – kaskart vis įdomesnės

Metams bėgant itin didelės galimybės pademonstruotos 3D projekcijų srityje. Sukuriama išskirtinė atmosfera, vaizdai tiesiog kerintys.

Stebint tendencijas formuojasi įspūdis, kad 3D projekcijos kaskart vis įdomesnės. Jokiu būdu netiktų apibūdinimas „nuvalkiotos“, tačiau tai nebe retenybė. Įvairiausi vaizdai, spalvos tarsi žaidžia ir suteikia šventinę nuotaiką.

Tai reiškia, kad XXI-as amžius nešykšti naujoviškų sprendimų. Reiškia ir dar šį tą: net tradicija tapę renginiai gali būti apipavidalinami kitaip, naujai. Jeigu vienais metais koncertas per valstybinę šventę patiko, kas žino, gal kitąmet… dar labiau patiks.

Videoprojektai.lt – tikslingas variantas planuojant. Tikslingas ir žiemą, ir vasarą, ir tada, kai tematika vienokia, ir tada, kai kitokia. Galite aptarti ne tik 3D klausimus, bet ir apie prodiusavimą ir apskritai apie aspektus, neduodančius ramybės. Nes profesionalų indėlis visuomet vertas dėmesio ir visomis prasmėmis atsiperkantis. Tiesą sakant, ne tik vertas dėmesio, bet ir jį pritraukiantis. Videotechnologijos įvairiapusės, o ir idėjų nestinga. Tad ką nors organizuojant neprošal susisiekti.

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *