Dažnai kuriantys mobiliąsias aplikacijas yra palaikomi paprasčiausiais žaidimų kūrėjais. Suaugę vyrai, o vaikams žaidimus kuria… Deja, tai nelabai tiesa. Žaidimai ir mobiliosios programėlės yra du skirtingi dalykai. Šiame straipsnyje pabandysime paaiškinti, kas ir kaip.

Kas yra mobili programėlė?

Tai tam tikra programa, skirta Android arba iOS telefonams. Mobiliosios programėlės turi tam tikrą funkciją. Tai gali būti tam tikros informacijos pateikimas (pavyzdžiui populiarios naujienų portalų programėlės), atsiskaitymai (bankininkystė ir įvairūs elektroninių pinigų įrankiai), vietos duomenų surinkimas (įvairūs pedometrai, kraujospūdžio matuokliai ir t.t.). Programėlių tikrai yra labai daug. Skiriasi tik jų kūrėjai ir kūrėjų tikslai.

Dažnai mobiliųjų programėlių kūrimas yra užsakomas tam tikro verslo ar organizacijų. Pavyzdžiui, jei grybų perdirbimo įmonė užsakytų mobiliąją aplikaciją apie valgomus ir nevalgomus grybus, būtų labai naudinga visiems.

Kitais atvejais mobiliąsias programėlės sugalvoja patys kūrėjai.

Kodėl kuriamos programėlės?

Esminis klausimas – kodėl reikia kurti mobiliasias aplikacijas? Juk tai užima laiko, kainuoja nemažai pinigų ir reikalauja nuolatinio palaikymo. Priežasčių yra daug, tačiau pagrindinės yra 3:

  1. Noras padėti žmonėms (socialus verslas);
  2. Noras uždirbti iš programos;
  3. Noras uždirbti iš reklamos programėlėje.

Bet kuriuo atveju, gaunama tam tikra nauda.

Kaip uždirbama iš programos? Labai paprastai – sukūrus nemokamą ir mokamą versijas. Populiariausias pavyzdys – TAMO programėlė, kuria naudojasi tėvai, kad matytų savo vaikų namų darbus ir pažymius telefone.

Kitas būdas – iš reklamos. Tiesiog tam tikroje vietoje rodoma reklama. Perimama praktika iš žaidimų – jei nori pamatyti tam tikrą informaciją ar pasinaudoti tam tikra funkcija – peržiūrėk reklamą iki galo. Ji dažniausiai trunka 30 sekundžių. Tokiose programėlėse transliuojama trečiųjų šalių reklama, nes dirbama su įvairiais reklamos tinklais. Tai milžiniškas verslas visame pasaulyje. Taip pat programėlėse gali būti rodoma ir Google Ads reklama.

Tiesiogiai uždirbti iš programos galima jei ji yra skirta el. parduotuvėms. Pavyzdys – Aliexpress programėlė, nes joje perkantiems pritaikoma papildoma nuolaida, kurios negausite apsipirkdami internetinėje parduotuvės versijoje.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas verslui įgauna pagreitį. Dabar kiekvienas restoranas gali turėti savo programėlę su meniu ar kalorijų skaičiuoklėmis, taip pat ir įvairios gamybinės įmonės taip gali pristatyti savo produkciją. Tiems, kas nuolatos naudojasi tam tikros įmonės paslaugomis ar gauna iš jos svarbią informaciją, tokia programėlė gali būti labai naudinga. Dėl to vis daugiau ir daugiau įmonių užsako savo programėles ir jas aktyviai reklamuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *