programavimo kursai

Pakeisti profesiją – didelis iššūkis, kuriam reikalingos milžiniškos asmeninės pastangos, tinkama motyvacija ir šeimos palaikymas. Nepaisant to yra žmonių, kurie ryžtasi drastiškai keisti savo gyvenimą. Dalis jų keičia ir gyvenimo būdą. Štai kažkada Jonas dirbo sandėlyje prekių kroviku. Darbo biržoje jis pasirinko su kompiuteriais susijusią specialybę. Dabar Jonas žengia pirmuosius programuotojo žingsnius. O taip, jis tapo vienos iš geidžiamiausių profesijų atstovu. Tiesa, jo programavimo įgūdžiai dar nedideli, tačiau interneto puslapius jis kurti jau gali…

Atlyginimas? 1000 eurų. Taip tai ne žadėti 3000-5000, kaip kad kalbama tam tikruose sluoksniuose. Bet toks atlyginimas yra didesnis, negu sandėlio darbuotojo. Ir kur kas švaresnis. Ar sunkesnis tai darbas? Jonui sandėlyje buvo sunku, nes jis ne itin stambaus kūno sudėjimo. Vaikystėje jis nesportavo, kaip patrakęs, tad programuotojas yra būtent tai, ko tikėjosi.

Kodėl po mokyklos nestojo į programuotojus? Jonui dabar jau trisdešimt ketveri metai. Kai prieš daugiau nei 15 metų jis baiginėjo mokyklą, programuotojai buvo mistinė specialybė. Į programavimą galėjo stoti tik tie, kas buvo puikūs matematikai. Deja, matematika nebuvo stiprioji jo pusė…

Atpažįstate bent iš dalies save šioje istorijoje? Reiškia tikrai galite tapti programuotojais. Reikia tik užsispyrimo ir nenuleisti rankų. Nuo ko pradėti?

Kelias į programavimo pasaulį prasideda nuo programuotojų kursų.

Programuotojų kursai yra kelių rūšių. Vieni jų moko Python, Ruby on Rails, Laravel platformų pagrindų. Tai kursai pažengusiems programuotojams, kuriems darbe reikia keisti programavimo įpročius ir profilį. Kiti gilina PHP, .NET, C++ žinias, kurias buvo gavę studijų metu. Treti programuotojai pradeda nuo „Front end“ dalykų – HTML, CSS ir JAVAsript. Tai realiai tie dalykai, kurie reikalingi kuriant interneto puslapius.

Nuo „Front end“ programavimo kursų ir reiktų pradėti programuotojo karjerą.

Interneto puslapių kūrėjų darbas yra gana dinamiškas ir įdomus. Kas dieną susiduriama su vis naujais iššūkiais. Dabar karaliauja WordPress – atvirojo kodo platforma, kuri yra labai paprasta ir nesunkiai valdoma. Programuotojui reikia paimti dažniausiai jau paruoštą dizainą ir prijungti tam tikras funkcijas. Kai kurias funkcijas gali prireikti išjungti. Dizaino kūrėjai viską yra aprašę, tad galima drąsiai redaguoti jų dizaino kodą ir daryti tai, kas reikalinga užsakovui. Tai nesudėtingos užduotys su kodu ir stiliais. Niekas nesako, kad dabar reikės paruošti iš koto verčiančią animaciją. Tiesiog paprasti uždaviniai reikalauja paprasto sprendimo.

Po metų intensyvaus darbo su interneto puslapiais, atsiras poreikis mokytis PHP ir duomenų bazių valdymo. Programuotojai nuolatos mokosi (apie jų specifiką rašoma šiame straipsnyje: https://www.codeacademykids.com/programavimo-kursai/ ). Tai daro kas dieną, nes toks darbas – ieškoti sprendimų. Kuo daugiau praktikos, tuo greičiau tobulėjama.

Niekas nesako, kad palankę 2 mėnesius trunkančius kursus iš karto galėsite programuoti sudėtingiausias Microsoft programas. Tam užtruksite keletą metų. Kiekvienais metais galite išmokti po naują kalbą arba programavimo platformą. Tokiu būdu per keletą metų padidės ir atlyginimas nuo to 1000 iki 3000 eurų į rankas. Jei pradėsite dirbti sau, pajamos gali būti dar didesnės. Ir viskas tik dėl to, kad pradėjote mokytis ir nebijojote keistis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *