metalo tekinimas

Metalo tekinimas yra gana unikalus procesas, kai iš cilindro formos metalo gabalo yra ištekinama tam tikra detalė. Jis dažniausiai yra simetriška, tačiau pasitaiko ir kitokių užsakymų. Tekinti galima iš plieno, aliuminio, kitų lydinių. Taip pat ir iš plastiko, jei tik toks poreikis yra. Kam metalo tekinimas yra reikalingas ir naudingas?

Pirmiausia, kam reikalingos unikalios detalės? Inžinieriams ir mechanikams, kurie dirba su tam tikrais mechanizmais. Aišku, jei tos detalės yra cilindriškos ir simetriškos. Kitu atveju detalės nepagaminsi, čia prireiks frezavimo paslaugos, kai detalės kontūras išpjaustomas elektra arba lazeriu iš storo metalo lakšto.

Metalo tekinimas gali ištekinti detalę iš cilindro vidaus arba išorės. Tai reiškia, kad galima padaryti tiek veržlę, tiek varžtą, taip pat specialius grąžtus. Beje, ar žinote, kad dalis Vilniaus daugiabučių sandėliukų vis dar turi sraigtinius raktus? Kai pametate paprastą sandėliuko raktą, pasiskolinate iš kaimyno arba keičiate spynos širdelę. Pametę tokį raktą su sraigtu, galite pasiskolinti iš kaimyno ir ieškoti tekintojų – tik jie galės padaryti analogišką.

Dažniausiai metalo tekinimo paslaugų prisireikia automobilius remontuojantiems meistrams, kurie mato, kad originali detalė neatvyks labai greitai, o panašios detalės ištekinimas gali būti nebrangi alternatyva. Tiesa, reikia parinkti kokybišką metalą.

Detalės ištekinimas pagal duotą pavyzdį – gana rimtas iššūkis, nes reikia tiksliai išmatuoti senosios detalės sieneles. Mažiausias nukrypimas gali baigtis sulūžusia detale. Dėl to tekintojai labai prašo atnešti realią detalę, o ne tik iš interneto „pasiskolintą“ jos brėžinį.

Metalo tekinimas – gana sudėtingas darbas, kurį padirbs ne visi. Reikia itin gerai išmanyti mechaniką, inžineriją, bet ir chemiją ir net kai kurias IT technologijas – dauguma tekinimo staklių yra smarkiai kompiuterizuotos, todėl vien trijų keturių svirtelių pasukinėjimo gali nepakakti… Tekintojus ruošia profesinės mokyklos, bet tai dar nereiškia, kad toks tekintojas sugebės sukurti sudėtingą detalę. Reikalinga reali patirtis su pakankamai sudėtingomis užduotimis. Dėl to geri tekintojai yra vertinami, jie uždirba nemažai.

Metalo tekinimas – viena iš tų paslaugų, kurios reikės visada. Net kai visos detalės bus nebe metalinės, o plastikinės ar kitos medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *