Dauguma iš mūsų tikriausiai turi bent vieną video įrašą, kurį būtų malonu peržiūrėti, tačiau tam nėra galimybės. Dažniausia priežastis – prieš dešimtmetį darytas video VHS formatu, įrašytas į vaizdajuostę, kuri net ir turint tam tinkamą leistuvą neaišku ar būtų nuskaityta. O juk taip norėtųsi atgaivinti vestuvių, krikštynų ar kitos šventės prisiminimus. Žinojote, kad tai visiškai nesunkiai įgyvendinama? Jums tereikia, kad video įrašas būtų perrašytas. Įrašų skaitmenizavimas ir kasečių perrašymas – pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti paslauga.

Kaip tai vyksta?

Žinoma, tam reikalinga speciali įranga, kurią naudoja kasečių perrašymo, skaitmenizavimo ir kitas su video ir audio įrašais susijusias paslaugas teikiančios įmonės. Pristačius laikmeną su įrašu aptariami kliento pageidavimai, nusprendžiama, koks turi būti naujasis įrašo formatas ir į kokią laikmeną jis turi būti perrašytas. Kai užsakymas įvykdytas, jums tereikia atvykti atsiimti perrašyto įrašo.

Seni įrašai gali būti perrašyti įvairiais formatais: nuo populiariausių, tokių kaip MP4 video, DVD video iki rečiau naudojamų FLV, F4V ir kitų formatų. Užsakant šias paslaugas galima pasinaudoti ir kitais sprendimais, kurie pagerins atnaujinto įrašo kokybę ar pritaikys jį šiuolaikiniams įrenginiams. Pavyzdžiui, kasečių perrašymas gali būti atliekamas kartu su perkodavimu į plačiaformatę Full HD raišką.

Jei nėra tekę naudotis šiomis paslaugomis, jums tikriausiai įdomu, kokia įrašų atkūrimo kaina. Ji priklauso nuo keletos rodiklių. Pirmiausia – iš kokio formato į kokį bus perrašomas įrašas. Pavyzdžiui, vienas populiariausių variantų, kai įrašas iš vaizdajuostės perrašomas į DVD diską DVD video formatu kainuotų  tik apie 5 eur  už įrašo valandą. Taip, kaina priklauso ir nuo įrašo trukmės. Kitos paslaugos, tokios kaip įrašo perkodavimas, nekokybiškų įrašo vietų panaikinimas ir pan. gali kainuoti nuo 10 eur iki 20 eur.

Prieinamos kainos, platus formatų pasirinkimas ir paprastas paslaugų užsakymas sudaro visas galimybes senus įrašus prikelti naujam gyvenimui. Kad ir kokie “gyvi” atsiminimai būtų mūsų atmintyje, pamatę emocijas įraše, galime iš naujo patirti nepakartojamas ir malonias mūsų gyvenimo akimirkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *