Kuo interneto puslapių kūrimas Kaune yra ypatingas?

puslapiu kurimas Kaune

Susikurti puslapį dabar galima ir Balbieriškyje, tačiau tikri profesionalai dirba Kaune. Interneto puslapių kūrimas Kaune yra labai populiari paslauga. Kuo gi tas puslapių kūrimas toks ypatingas?

Programuotojų mieste dirbama ir naktį

Tikrai nesuklysime sakydami, kad Kaunas – programuotojų miestas. KTU paruošia tikrai gerus specialistus, todėl programuotojų Kaune dirba labai nemažai. Geras susisiekimas, nebrangios patalpos, jauni ir veržlūs specialistas – viskas, ko reikia nedidelei tinklalapių kūrimo kontorai.

Tiesa, nemažai programuotojų dirba ir studijuoja, todėl kai kurie darbai daromi visą parą. Gerai, kad interneto puslapiai kuriami su WordPress turinio valdymo sistema, tad čia viskas gana paprasta.

Dizaineriai pasiruošę didžiausiems iššūkiams

Interneto puslapių dizaineriai turi darbo ne ką mažiau, negu programuotojai. Kaune jų yra tikrai ne vienas ir net ne 100. Šių specialistų visada reikia ir reikės. Kaunas – puiki vieta jiems dirbti ir semtis kūrybiškų idėjų bei sprendimų. Kai užeina idėjų badas, galima apsilankyti parke, ar zoologijos sode, pasižiūrėti nykstančių gyvūnų. Po tokių pasivaikščiojimų dažniausiai mūzos grįžta ir niekada nebeišeina…

Talentingi projektų vadovai

Tai aukščiausio lygio profesionalai, kurie niekada nemėgsta girtis savo darbu ir pasiekimais. Kuklumo viršūnė – pats aukščiausias lygis. Gaila, kad ne visi klientai tai supranta… Projektų vadovas koordinuoja kiekvieno puslapio kūrimą nuo pradinio etapo iki pat puslapio paleidimo ir atsiskaitymo su klientais. Labai įtemptas ir reikalingas darbas.

Kaune visi šie trys profesionalai, susivieniję į vieną komandą, tampa nepajudinama iš vietos jėga. Jų rankose pusės Lietuvos interneto puslapiai (kitą pusę pasiglemžia amžinas konkurentas Vilnius, o Klaipėdai lieka tik trupiniai).

Aplink šiuos profesionalus dar trainiojasi visokie socialinių tinklų rinkodaros specialistai, Google Ads reklamos koordinatoriai bei tekstų kūrėjai. Nereikšmingos personos, nuo kurių beveik niekas nepriklauso. SEO specialistai – rimta „chebra“. Taip pasakytų bet kurie puslapių kūrėjai ir būtų beveik teisūs. Kaune SEO gimė, ten ir mirs. SEO profesionalai laikinojoje sostinėje yra patys geriausi – visada domisi naujovėmis, ilgų makaronų klientams ant ausų nekabina ir beveik visada jų prižiūrimus puslapius Google rodo pirmose pozicijose.

Argi nevertėtų ir Vilniaus įmonėms kreiptis į tokius profesionalus iš Kauno. Puslapių kūrimas Kaune kainuoja panašiai, bet kokybės prasme gaunamas tikrai geresnis rezultatas.

 

 

4 pagrindiniai naudojamumo („Usability”) principai puikiai svetainei

Naudojamumas (angl.„Usability”)

Aplinkui kasdien kuriamos svetainės su standartiniais dizainais, tačiau tai lankytojams nedaro jokio įspūdžio. Tad norint sukurti neišdildomą įspūdį ir įtraukti vartotoją reikia peržengti standartą. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad praktiškumas ir patogumas tapo mažiau svarbus, ne… jis tiesiog įgavo kitokį vaidmenį.  Naudojamumas (angl.„Usability”) reiškia į vartotoją orientuotą svetainės dizainą ir funkcijas. Todėl „usability” dėka galima kurti efektyvius produktus, kuriais bus paprasta naudotis.

Prieinamumas

Pats naudojamumo pagrindas – techniniai parametrai ir paprastumas. Tarkim, vartotojo galimybės telefonu, kompiuteriu ir kitu įrenginiu nesunkiai (galioja trijų mygtukų taisyklė) surasti Jūsų svetainę. Jeigu surasti negali – visos pastangos tampa bevertėmis. Tad privalote du kartus patikrinti nuorodas:

  • Ar nuorodos nenukreipia atgal į paieškos sistemas?
  • Ar paieškos sistemose pagal nuorodą nepateikia daugiau nei 404 puslapių rezultatų.

Aiškumas arba paprastumas

Galima sakyti, kad naudojamumo („Usabillity”) esmė yra konkretumas. Jeigu lankytojams nėra patogu naudotis per daug sudėtinga platforma, greičiausiai jie taupys laiką surasdami analogą. Jeigu lankytojas kol išmoksta svetainės valdymą pamiršta savo pirminį tikslą, klientas vertins svetainę kaip nedraugišką ir  į ją negrįš.

Lankytojai į svetainę ateina turėdami tam tikrų tikslų, tad svetainės kūrėjų darbas – padėti vartotojui kaip įmanoma operatyviau tuos tikslus pasiekti. Aiškumas gali būti pasiektas:

  • Paprastas svetainės medis;
  • Tiesioginis atsakas apie tai kas vyksta sistemoje;
  • Gairės arba pagalba su konkrečia informacija ką ir kada reikia daryti;

Išmokstamumas

usabilityTai turėtų būti nepriekaiškingo naudojamumo „Usabillity” tikslas – suprojektuoti intuityvias sąsajas ir leisti vartotojui suklydus ištaisyti savo klaidas. Čia reiktų naudoti kažką ką jau žmonės žino arba sukurti kažką naujo, ką jie greitai išmoks. Jeigu naudojate naują dizainą, įsitikinkite, kad vartotojui pačiame pradiniame mokymosi etape yra aišku ką reiks daryti toliau. Tad galite pasiūlyti mini instrukcijas arba planą.

Patikimumas

Jūsų lankytojams svetainė gali sukelti skeptiškus jausmus, jeigu jie abejos Jūsų kompetencija, nežinos su kuo bendrauja arba pamatys bevertį turinį. Norint to išvengti reikia nepamiršti puslapių ar informacijos „Apie Jus”, Jūsų kontaktų, galbūt net komandos nuotraukos.

Tinkamas naudojamumas („Usabillity”) reikalautų, kad lankytojai žinotų, jog esate tikra įmonė su komanda, žmonėmis, kurie galės jam padėti, iškilus nesklandumams.

Žinoma, labai svarbų vaidmenį vaidina turinys, nes jis suvokiamas kaip svetainės patikimumo garantas ( patikimumas, dar vienas svarbus naudojamumo „Usabillity” aspektas). Nebūkite kuklūs rašydami apie savo patirtį ir privalumus, jeigu esate savo srities specialistas. Parodykite klientų atsiliepimus, sukurkite „portfolio” ir pateikti darbų pavyzdžių.