Vestuviniai žiedai yra neatsiejamas santuokos atributas. Vos tik susižadėjusi pora, įprastai ima dairytis būtent žiedų. Tam reikia skirti daug laiko, nes žiedas mūvimas visą gyvenimą. Šiandien vestuvių žiedai yra labai svarbūs, tačiau ar žinojote, iš kur kilo jų tradicija ir kaip ji keitėsi iki šių dienų?

Vestuvinis žiedas – tik moterims

Vestuviniai žiedai senovėje buvo tam tikro rango, padėties simbolis. Pirmiausia juos mūvėti pradėjo valdovai, manoma, kad netgi faraonai jau mūvėjo vestuvinius žiedus. Tačiau ar žinojote, kad anksčiau vestuvinius žiedus nešiojo tik moterys? Pasirodo, kad tai buvo moterims skirtas atributas. Tik daug vėliau žiedai tapo ne tik moters, bet abiejų poroje esančių žmonių atributu. Būtent tokia tradicija išsilaikė iki šių dienų, kai jaunavedžiai apsikeičia vestuviniais žiedais abu.

Kodėl ant bevardžio piršto?

Puikiai žinome, kad žiedai po vestuvių mūvimi ant bevardžio piršto ir net nesusimąstome, o kodėl taisyklė būtent tokia? Tokia tradicija yra išlikusi nuo senų laikų. Senovėje vestuviniai žiedai taip pat buvo mūvimi ant bevardžio piršto. Įprastai žiedas būdavo maunamas ant kairiosios rankos, nors šiandien kai kurie žmonės vestuvinius žiedus nešioja ir ant dešinės rankos. Visgi, bevardis pirštas išliko svarbus iki šiol ir tai susiję su senaisiais laikais. Anksčiau žmonės manė, kad būtent kairės rankos pirštas bevardis buvo sujungtas su širdimi. Tiksliau, buvo manoma, kad per jį eina vena, kuri pasiekia širdį. Taip šis pirštas tapo meilės pirštu ir jam buvo suteikta svarbi pareiga – ant jo mūvimas vestuvinis žiedas. Šiandien labai dažnai kartu su vestuviniais, mūvimi ir sužadėtuvių žiedai, kartais pagal juos netgi derinami ir gaminami vestuviniai žiedai.

Šių dienų tendencijos

Šiandien vestuviniai žiedai vis dar yra labai svarbūs. Jie, kaip ir anksčiau, dažniausiai gaminami iš aukso. Tačiau taip pat yra populiarūs ir ne tik auksiniai žiedai, bet ir gaminiai iš platinos. Pastaruoju metu vyraujanti tendencija – išskirtiniai, modernūs vestuviniai žiedai. Tokius galima užsisakyti, kad pagamintų juvelyras arba rasti ir juvelyrinių dirbinių salone. Renkantis žiedus, verta pasikonsultuoti su profesionalu, kuris patars ne tik kokį modelį rinktis, bet ir kaip pasirinkti tinkamą dydį, kaip prižiūrėti žiedus, kad jie ilgai neprarastų savo išvaizdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *