Siekiant edukuoti vaikus vis dažniau pasitelkiami mokomieji filmukai ir taip yra ne veltui. Kalbant apie vaikų mokymąsi, svarbiausia yra padėti jiems sutelkti dėmesį. Virtualus mokymasis yra vizualiai patrauklus ir įdomus.

Mokomieji filmukai gali būti pristatomi vaikams keliais būdais: įrašyti vaizdo įrašuose tokiose platformose, kaip „Youtube“, interaktyviose laikmenose – mokomieji vaizdo žaidimai arba tiesioginėmis video transliacijomis per internetines mokymo sesijas. Toks mokymasis suteikia daug naudos ir puikiai papildo gyvus mokslus.

Jeigu jūsų vaikams ar mokiniams sunku mokytis savarankiškai, mokomieji filmukai gali labai pagelbėti įsisavinti tam tikrą svarbią informaciją. Kodėl tai naudinga?

·         Palengvina mokymosi procesą tiems vaikams, kurie informaciją geriau įsidėmi vizualiniu būdu. Kai kurie vaikai geriau įsidėmi informaciją, kai ji pateikiama ne žodžiais, o vaizdais. Įdomias vietas galima peržiūrėti net ir po daugiau nei vieną kartą, o prireikus sustabdyti video medžiagą bei užsirašyti kažką svarbaus.

·         Tinka vaikams, kuriems sunku susikaupti klasėje. Kam sunku ramiai išsėdėti klasėje ar praleista per daug pamokų, mokomieji filmukai – puikus būdas pasivyti klasiokus ir savarankiškai peržiūrėti visą svarbią mokymosi medžiagą.

·         Leidžia geriau įsidėmėti informaciją ir ilgiau ją prisiminti. Mokomieji vaizdo filmukai paprastai būna animuoti, su garso efektais ir tam tikrais interaktyviais elementais, kas juos daro patraukliais ir įdomiais, todėl vaikai ilgiau juos atsimena.

·         Galima mokytis trumpomis sesijomis. Kuo trumpesni filmukai – tuo jie veiksmingesni savarankiško mokymosi metu.

·         Lengva prieiga. Peržiūrėti vaizdo medžiagą galima klasėje, namuose ar važiuojant pakeliui į mokyklą/namo. Turinys pasiekiamas vaikui iš jam patogios vietos.

·         Galima mokytis bet kuriuo patogiu metu. Kadangi šie filmukai yra įrašyti, juos galima peržiūrėti bet kuriuo vaikui tinkamu metu.

·         Paprasta mokytis savo tempu. Kai kuriems vaikams įprastas mokymosi tempas mokyklose gali būti per greitas. Edukaciniai filmukai gali būti peržiūrimi tiek kartų, kiek tik reikia, todėl lengva įsisąmoninti informaciją individualiu vaiko tempu be jokio skubėjimo ar streso.

·         Skatinamas vaiko savarankiškumas. Temos tokiuose filmukuose pristatomos įdomiai, todėl vaikas greit pajaus, kaip puikiai jam sekasi savarankiškai mokytis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *