Kokios traktorių dalys yra perkamos dažniausiai? Viskas priklauso nuo traktoriaus amžiaus ir modifikacijų, tačiau dažniausiai genda važiuoklė, tad natūralu, kad būtent šios traktorių dalys yra pačios „einamiausios“.

Ir tai nereiškia, kad traktorius yra blogas, tiesiog mūsų žemė yra pakankamai sudėtinga, todėl tenka važinėti ir dirbti drėgname, dažnai kalvotame ir akmenuotame sklype. Technikos specifika yra ta, kad ten, kur daug trinties ir iššūkių, gedimo tikimybė yra didesnė. Taigi, kokios traktorių dalys važiuoklei yra dažniausiai ieškomos ir perkamos internetu.

Padangos

  • Be trinties ir aštrių daiktų, padangų nusidėvėjimui įtakos turi slėgis, apkrova, važiavimo greitis ir temperatūra. Pernelyg žemas arba aukštas slėgis, perkrova, greitas važiavimas ir karšta temperatūra pagreitina padangų nusidėvėjimą.
  • Renkantis padangas, taip pat reikia atsižvelgti į protektoriaus raštą. Skirtingi raštai skirti skirtingoms sąlygoms, pavyzdžiui, purvui, sniegui ar asfaltui.
  • Reiktų vadovautis gamintojo rekomendacijomis dėl padangų aukščio ir storio.

Ratlankiai

Ratlankiams nuolatos tenka daugybė smūgių ir perkrovos. Ratlankius taip pat gali pažeisti korozija. Renkantis ratlankius, reikia atsižvelgti į jų tvirtumą ir svorį. Ratlankių priežiūra apima reguliarų jų valymą ir tikrinimą, ar nėra pažeidimų. Kartais ratlankius galima perdažyti aerozoliniais dažais. Tvarkingas ir gerai atrodantis traktorius daug pasako apie savo šeimininką.

Stabdžiai

Laikui bėgant gali susidėvėti ir kiti stabdžių sistemos komponentai, pavyzdžiui, stabdžių žarnelės ir vamzdeliai. Svarbu reguliariai tikrinti visą stabdžių sistemą ir laiku keisti susidėvėjusias dalis. Stabdžių sistemos priežiūra taip pat apima stabdžių skysčio keitimą pagal gamintojo rekomendacijas.

Važiuoklės guoliai

Važiuoklės guolius taip pat gali pažeisti vanduo ir drėgmė. Svarbu reguliariai tikrinti važiuoklės guolius ir laiku keisti susidėvėjusius. Laiku nepakeisti guoliai gali sugadinti ir kitas dalis, todėl čia reiktų būti itin atidiems.

 

Amortizatoriai

Svarbu reguliariai tikrinti amortizatorius ir laiku keisti susidėvėjusius. Amortizatorių priežiūra taip pat apima jų reguliarų valymą ir tikrinimą, ar nėra pažeidimų.

 

Kitos dalys

Be dažniausiai perkamų anksčiau minėtų dalių, važiuoklėje taip pat gali sugesti vairo traukės, diferencialas, pavarų dėžė ir kt. Šių dalių gedimai gali būti rimti ir reikalauti brangaus remonto.

Traktorių dalys yra gana plačiai parduodamos internetu, nes ūkininkai patys dažnai gali sutvarkyti nedidelius gedimus. Rimtesniems gedimams kviečiami traktorių remonto specialistai, mobilūs servisai. Ūkyje labai svarbu remontui skirti kuo mažiau laiko, nes traktorius ilgai stovėti be darbo negali. Traktorių dalys, perkamos internetu, padeda sutaupyti nemažai laiko ir pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *