wakeboards

Wakeboards sporto varžybose galima pamatyti, kaip ant vandenlentės čiuožiantys raideriai išdarinėja pačius netikėčiausius triukus. Dažnai tarp pradedančių šio sporto mėgėjų kyla diskusijos, kaip įmanoma pasiekti šiame sporte aukščiausio profesionalumo lygio. Atsakymas paprastas – svarbu ne tik pasirengimas ir sugebėjimai, bet ir tinkamos lentos pasirinkimas. Štai keli patarimai, kaip išsirinkti ir nusipirkti lentą, kuri padės raideriui pasiekti aukštesnių rezultatų.

Lentos forma

Tai labai svarbus pasirinkimo aspektas. Ypač, jeigu renkatės vandenlentę pirmą kartą, galite nė nepastebėti, kad iš tiesų lentos parduotuvės vitrinoje yra skirtingos. Ne tik savo spalva ir dizainu, bet ir forma. Pirmiausia todėl, kad nuo formos priklauso ir pats čiuožimo stilius. Formą ir lentos ilgį reikėtų rinktis pagal tai, koks yra Jūsų ūgis ir svoris. Pavyzdžiui, jeigu esate neaukštas žmogus arba sveriate ne daug, patogiausia čiuožti Jums būtų ant siauros ir trumpos lentos. Tačiau toks pasirinkimas nebus geras aukštiems ir stambiems žmonėms, nes jie ant tokios lentos nesijaus stabiliai.

Be to, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra lentos išlenkimas. Nuo jo priklauso, kaip čiuožkite ir kaip sėkmingai galėsite atlikti tam tikrus triukus. Daug pakilimų ir nusileidimų pasirodymuose atliekantys raideriai renkasi labiau išlenktas lentas. Tokia wakeborads lenta užtikrina, kad nusileidimas būtų stabilesnis ir lengvesnis. tuo tarpu pradedantiems geriau būtų rinktis lentą, kurios išlenkimas nedidelis. Su ja bus lengviau išlaikyti pusiausvyrą pradėjus čiuožti, o tai labai svarbu dar tik mokantis šios sporto šakos vingrybių.

Finai ir svoris

Renkantis lentą, atkreipkite dėmesį ne tik į jos formą ir ilgį, bet ir tai, kiek ji sveria. Dažniausiai svoris priklauso nuo to, iš kokių medžiagų bus pagaminta vandenlentė, tačiau svoris yra labai svarbus, nes nuo jo priklauso tai, kaip lengvai galėsite atlikti triukus. Kuo lengvesnė lenta, tuo su ja bus lengviau čiuožti, pakilti ir nusileisti. Todėl wakeboards čempionatuose dalyvaujantys profesionalūs raideriai ieško vietų, kur parduodama profesionali wakeborad įranga, skirta būtent varžyboms. Dažniausiai šie gaminiai yra gerokai brangesni nei lentos, siūlomos pradedantiesiems.

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į lentos pelekus, kurie dar vadinami finais. Tai labai svarbus lentos elementas, užtikrinantis jos stabilumą. Todėl renkantis savo lentą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokie gali būti pelekai. pradedantiesiems geriausiai rinktis lentą su dideliais pelekais, nes tai užtikrins stabilų čiuožimą. O štai sudėtingesnius manevrus atlikti lengviau tuomet, kai vandenlentės finai yra trumpesni.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *