veterinarijos klinikaGyvūnų priežiūra reikalauja daug laiko, pastangų ir atsakomybės. Deja, neretai žmonės pavargsta stengtis ir gyvūnėlius, paprasčiausiai, išmeta į gatvę. Neatsakingas mūsų elgesys gali turėti itin skaudžių pasekmių, neretai baigtis ir gyvūnėlių žūtimi. Veterinarijos klinika džiaugiasi, kad nepaisant buvusių šeimininkų neatsakomybės, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie priglaudžia beglobius gyvūnėlius arba padeda jiems rasti naujus namus.

Jei gatvėje radote pasimetusį gyvūną, elkitės švelniai ir ramiai. Nekelkite jam dar daugiau streso. Žinoma, visų pirma įsitikinkite, kad gyvūnas yra nepavojingas. Nepamirškite, kad išsigandęs jis gali pradėti rodyti agresiją. Prie gyvūno eikite ramiai ir švelniai jį kalbindami. Nedarykite staigių judesių ir nekelkite balso tono. Priėję prie gyvūno, apžiūrėkite, ar šis neturi antkaklio ar informacinio pakabuko, ant kurio būtų užrašytas šeimininkų adresas ar telefono numeris. Be to, vis daugiau gyvūnų yra pažymėti specialiais integriniais grandynais, kurie yra įterpti po oda.

Kitas jūsų darbas – įsitikinti, kad gyvūnėlis yra sveikas ir jam nereikia skubios veterinarinės pagalbos. Jei beglobis gyvūnas yra sužeistas, kuo skubiau nugabenkite jį į artimiausią veterinarijos kliniką. Iš tiesų, net ir tuo atveju, jei apžiūrėjus gyvūną nesimato akivaizdžių sveikatos sutrikimų, gyvūnėlį reikėtų parodyti specialistams. Veterinarijos klinika teigia, kad daugelis beglobių gyvūnų serga žarnyno ligomis arba turi daugybę parazitų.

Nepamirškite, kad ne visais atvejais gyvūnas yra išmetamas iš namų. Itin dažnai gyvūnėliai pabėga dėl neatsargaus šeimininkų elgesio, iškrenta pro atvirą langą arba pabėga, atidarius lauko duris. Kad padėtumėte surasti tikruosius augintinio šeimininkus ir gražintumėte gyvūną į namus, turėtumėte kreiptis į įvairias gyvūnų prieglaudas, kinologų ar felinologų draugijas ir t. t. Rekomenduojame tose vietose, kur radote gyvūną, iškabinti skelbimus, kuriuose pateiktumėte informaciją, kaip surasti pasimetėlį. Tiesa, prieš atiduodami gyvūną į prieglaudą, pasidomėkite jos veikla – kai kuriose jų gyvūnų laukia greita mirtis.

Jei gyvūno šeimininkai neatsiranda, o jūs turite galimybių priglausti naują šeimos narį, siūlome suteikti mažyliui naujus namus ir džiaugtis gyvūno dovanojama meile. Jei gyvūnėlio auginti negalite, įdėkite skelbimus į internetinę erdvę, patalpinkite skelbimus laikraščiuose. Galbūt atsiras žmonių, galinčių mylėti ir pasirūpinti beglobiu. Jei gyvūnui niekuo negalite padėti ir esate priversti jį atiduoti į prieglaudą, visų pirma paskambinkite kelioms pasirinktoms įstaigoms ir pasidomėkite, ar prieglaudoje yra vietos naujo nario priežiūrai, informuokite personalą apie gyvūno charakterį ir sveikatos būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *