Vartojimo paskola, arba kreditas, Lietuvoje yra traktuojama kaip asmeninė paskola, kuri suteikiama vartotojams tam tikroms išlaidoms finansuoti. Ką būtina žinoti apie šio tipo paskolą ir kada verta ją pasiimti?

Vartojimo paskola – tai paskola, suteikiama vartotojams tam tikroms išlaidoms finansuoti. Kitaip tariant, vartojimo paskola yra bet kokios rūšies paskola, kurią vartotojui suteikia kreditorius. Paskola gali būti užtikrinta (užtikrinta paskolos gavėjo turtu) arba be užstato (neužtikrinta paskolos gavėjo turtu).

Pagrindinės vartojimo paskolų rūšys gali būti šios:

  • Hipotekos: vartotojai naudojasi būstui įsigyti
  • Kreditinės kortelės: jas vartotojai naudoja kasdieniams pirkiniams finansuoti
  • Paskolos automobiliui: jas naudoja vartotojai transporto priemonės pirkimui finansuoti
  • Studentų paskolos: vartotojai jas naudoja švietimui finansuoti
  • Asmeninės paskolos: vartotojai jas naudoja asmeniniais tikslais

Kvalifikuotiems skolininkams vartojimo paskola ir paskolos yra skirtos įvairiems tikslams ir yra labai svarbios padedant finansuoti savo gyvenimą.

Vartojimo paskola: geriau su užstatu ar be užstato?

Vartojimo paskolos su užstatu tai yra paskolos, kurios užtikrinamos užstatu (pavyzdžiui, Jūsų asmeniniu turtu, kuris naudojamas paskolai padengti tuo atveju, jeigu Jūs ar bet kuris kitas skolininkas nevykdo įsipareigojimų). Užtikrinta vartojimo paskola paprastai suteikia skolininkui didesnę finansavimo sumą, ilgesnį grąžinimo laikotarpį ir mažesnę palūkanų normą. Kadangi paskola yra padengta turtu, sumažėja skolintojo rizika. Pavyzdžiui, jei skolininkas nevykdo įsipareigojimų, skolintojas galėtų perimti įkeistą turtą ir jį likviduoti, kad grąžintų negrąžintą sumą.

Vartojimo paskolos be užstato – kaip byloja pavadinimas, tai yra paskolos, kurios nėra užtikrintos jokiu Jūsų užstatu. Tai vadinamosios neužtikrintos paskolos arba greitieji kreditai, kurie turi savo privalumų ir trūkumų. Ši vartojimo paskola paprastai suteikia skolininkui ribotą finansavimo sumą, trumpesnį grąžinimo laikotarpį ir didesnę palūkanų normą. Kadangi paskola nėra užtikrinta turtu, skolintojui kyla didesnė rizika. Pavyzdžiui, dėl įsipareigojimų nevykdymo, skolintojas gali nesugebėti susigrąžinti negrąžintos paskolos sumos ir tuomet prasideda turto išieškojimas per antstolius ir kitos teisinės problemos.

Todėl, jeigu Jus domina vartojimo paskola, gerai pasverkite visus už ir prieš, veikite racionaliai ir priimkite išties teisingą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *