automobilių vertinimas

Bet kokios transporto priemonės rinkos reali vertė yra patikimiausias rodiklis, kuris leis parduoti ar įsigyti automobilį palankiausia kaina. Pardavėjui tokiu atveju išvengs nuostolių, pirkėjas, tuo tarpu, galės džiaugtis nauja ir atitinkančia savo vertę  transporto  priemone. Taigi, kaip vyksta automobilio, motociklo ar kitokio transporto vertinimas?

Transporto vertinimas yra gana dažnai užsakoma paslauga bet kokio turto vertinimo specialistų kasdieninėje veikloje. Transporto vertinimo rezultatai gali radikaliai skirtis dėl įvairiausių veiksnių. Be abejonės, svarbiausią įtaką daro lengvojo automobilio, krovininio autobuso ar motociklo duotuoju momentu esama būklė ir estetinė išvaizda. Tačiau ne ką mažiau svarbūs yra ir tokie aspektai:

  • Markė;
  • Modelis;
  • Rida;
  • Pagaminimo metai;
  • Eksploatacijos metai;
  • Kuro tipas.

Kaip matote, kriterijų egzistuoja tikrai nemažai. Todėl jeigu bandysite savo automobilį įvertinti patys, galite galiausiai nukentėti tiek finansiškai, tiek morališkai. Geriau tai patikėti profesionalams. Jie  greitai ir tiksliai nustatys tikrąją auto vertę ir galėsite būti tikri, jog perkate ar parduodate mašiną už realią jos kainą.

Transporto priemonių vertintojai pasakoja, jog pakankamai dažnai užsakoma ir transporto priemonės likutinės vertės nustatymas. Kai įvyksta drausminis įvykis, savininkui tikrai naudinga žinoti, kokią vertę turi jo transporto priemonė po to. Po tokių atvejų gana dažnai lieka nemažai dalių, kurias bus galima  toliau eksploatuoti ar parduoti.

Apie atstatymo kaštus (jie  dažnai vadinami remonto kaštais) dažniausiai kalbama pirkimo-pardavimo ar draudimo srityje. Beje, į atstatymo kaštus nepatartina žiūrėti atsainiai, jeigu planuojate įsigyti daužtą ar kitaip apgadintą automobilį.

Žalos skaičiavimas po auto įvykio yra gana populiari paslauga vertintojų darbo praktikoje. Įvykus eismo įvykiui, kai nukenčia transporto priemonė, jos savininkai, be abejonės, nori teisingo žalos atlyginimo. Deja, ne visada pavyksta taikiai susitarti su draudimo bendrovėmis. Tokiu atveju belieka į pagalbą pasitelkti kilnojamo turto vertintojus.

Muitinės vertės nustatymo prireiks tuomet, kai norėsite importuoti ar eksportuoti automobilį. Šis transporto priemonių vertinimas padeda ne tik mokesčiams ir muitams apskaičiuoti, bet ir nustatyti kvotas bei sankcijas. Tai užtikrina švarų ir legalų verslą.

Aptarti atvejai yra pačios dažniausiai pasitaikančios ir gana tradicinės transporto priemonių vertinimo priežastys. Tačiau verta žinoti, jog kiekvienas atvejis yra unikalus, tad ir poreikiai, kodėl reikia nustatyti mašinos, motociklo ar kitokios transporto priemonės vertę, gali būti labai įvairūs. Todėl, pirkdami ar parduodami savo susisiekimo priemonę, nepagailėkite laiko ir šiokių tokių investicijų jų realios vertės nustatymui. Tuomet galėsite džiaugtis sutaupytomis lėšomis, laiko sąnaudomis ir nauju pirkiniu ar sėkmingai parduotu senuoju transportu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *