kompresorius

Kompresorius – mašina orui, dujoms ar garams suslėgti. Veikimo principas gali būti paaiškinamas labai paprastai – suspaudžiamas oras ir jį išpučiant gaunamas aukštas slėgis.

Ši suspausto oro įranga yra naudojama įvairiose gyvenimo srityse. Dažniausiai oro kompresorius sutinkame automobilių ir kitų transporto priemonių remonto servisuose. Kompresorių galima pamatyti ir žemės ūkio bei statybų sferose.

Oro kompresoriai naudojami ne tik pramonėje, bet ir buityje. Pirmiausia, kaip nepakeičiamas pagalbininkas perdažant sienas ir lubas namuose. Pasinaudojant kompresoriumi galima greitai ir lengvai pripūsti dviračių, motociklų, automobilių padangas, sporto reikmenis, kamuolius, pripučiamus baseinus, vaikų žaislus ir kt. Kompresoriumi lengvai nupūsite dulkes, lapus. Juos taip pat galima naudoti pneumatinių įrankių veikimui. Kompresorius leidžia daugelį darbų atlikti nepalyginamai operatyviau, kokybiškiau ir lengviau.

Sraigtiniai kompresoriai puikiai tinka tiek pramonei, tiek ir buičiai – jie universalūs. Sraigtinis kompresorius bus idealus pasirinkimas, jei Jūsų poreikiai kinta ir su kompresoriumi reikia atlikti įvairius darbus. Šio tipo kompresoriai ekonomiški, o priežiūra nebrangi ir nesudėtinga. Stūmokliniai kompresoriai yra profesionalesni už sraigtinius, brangesni ir galingesni. Šio tipo kompresoriai tinka ir pramonei ir buičiai, tačiau dažniau pasirenkami pramonės sektoriui.

Šiandien beveik visi kompresoriai yra paprastai prižiūrimi, pažangūs ir patogiai transportuojami.

Kompresoriai skiriasi pagal šias esmines charakteristikas: siurbimo našumas, efektyvus našumas, didžiausias slėgis, galia, įtampa, didžiausias greitis, rezervuaro talpa,  garso slėgio lygis, ir kt. Svarbiausia įsigyjant oro kompresorių atsižvelgti į šiuos faktorius: talpą, slėgį, galingumą ir kainą.

Pagal talpą stūmokliniai oro kompresoriai skirstomi į keturias grupes: iki 100 litrų, nuo 101-200 litrų, nuo 201-300 litrų ir daugiau nei 300 litrų. Pagal našumą kompresoriai pasiskirsto į tris grupes: iki 240 l/min, iki 500 l/min ir virš 500 l/min. Maksimalus oro kompresorių slėgis gali būti nuo 9 iki daugiau nei 13 barų. Pagal maitinimo įtampą kompresoriai gali būti vienfaziai ir trifaziai.

Aptariant sraigtinių oro kompresorių ypatybes verta paminėti, jog pastaruosius galima rinktis pagal gamintoją, galią (nuo 2,2- 4 kW; 4,1-15 Kw), talpą (iki 300 l ir virš 300 l ) bei tipą (sraigtiniai, inverteris, šilumokaičiai). Svarbi sraigtinio kompresoriaus talpa: kuo ji didesnė, tuo galima universalesnius prietaisus naudoti.

 Oro kompresorių kainos svyruoja nuo šimto iki dviejų – trijų tūkstančių eurų. Didėjant kompresoriaus talpai ir našumui, didėja ir prekės kaina.

Kadangi oro kompresoriai yra naudojami įvairiems darbams atlikti, svarbu išsirinkti tą, kuris labiausiai atitiks pirkėjo lūkesčius ir patenkins poreikius.

Verta įsitikinti, kad kompresoriuje sumontuota pažangi apsauga nuo perkaitimo – tai garantuos pirkinio patvarumą ir investicijų naudą. Esant poreikiui yra užsakomos atsarginės dalys ir priedai, kurie užtikrina lengvą, saugų ir kokybišką darbą su nauja  įranga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *