Vilnius Tech nuotrauka

Automatikos technologijos šiuolaikinį žmogų lydi kiekviename žingsnyje – nuo paprasčiausių buitinių prietaisų iki robotizuotų gamybinių kompleksų. „Automatika apima beveik visas svarbiausias žmogaus gyvenimo sritis, o kaip specialybė, ji pritaikoma kone kiekvienoje pramonės šakoje“, – teigia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) docentas dr. Dainius Udris.

Automatikos sprendimai padeda efektyvinti veiklą

Siekis automatizuoti procesus siejamas su ketvirtąja pramonės revoliucija. Pasak docento, technologinė pažanga atveria naujas galimybes ir kuria lanksčią darbo aplinką. „Pramonėje 4.0 itin didelis dėmesys skiriamas procesų automatizavimui, skaitmeninimui ir dirbtiniam intelektui (DI). Siekiama didinti gamybos efektyvumą ir lankstumą“, – sako VILNIUS TECH docentas.

Šiandien automatikos sprendimai vis plačiau taikomi pramonėje – sparčiai automatizuojami procesai padeda padidinti produktyvumą ir efektyvinti veiklą. „Kiekvienas sėkmingai pritaikytas sprendimas ne tik palengvina ar leidžia visai atsisakyti fizinio darbo, bet ir sudaro galimybę kurti naujus kokybiškus produktus, taupyti laiką, energiją ir žaliavas, patį procesą paversdamas lanksčiu ir saugiu“, – teigia D. Udris.

Automatikos sričiai sparčiai plečiantis, auga ir automatikos specialistų, turinčių reikiamų technologinių žinių ir įgūdžių, paklausa. VILNIUS TECH vykdo Automatikos bakalauro ir magistrantūros studijų programas ir ruošia šios srities specialistus.

Studentai pasirinkę šią studijų programą turės galimybę įgyti dvigubą VILNIUS TECH ir Mittelhesseno aukštosios mokyklos (Vokietija) arba Zielona Gora universiteto (Lenkija) diplomą. Pirmojo kurso studentai galės pretenduoti į VILNIUS TECH kartu su dujų perdavimo sistemos operatoriumi „Amber Grid“ įsteigtas 200 Eur/mėn. stipendijas.

Moderni studijų aplinka

Automatikos studijų programa suteikia žinių apie įvairių valdymo sistemų ir technologijų projektavimą, kūrimą, pritaikymą ir naudojimą. Studijų metu studentai perpranta naujausias elektros ir elektronikos inžinerijos technologijas, susipažįsta su automatinio valdymo sistemų tobulinimo tendencijomis ir projektavimo principais. „Daug dėmesio skiriama elektros pavarų bei jų valdymo sistemų nagrinėjimui, mechanizmų automatinio valdymo principų analizei, robotikai ir pramoninių valdiklių programavimui“, – sako VILNIUS TECH docentas.

Siekdamas gerinti specialistų ruošimą ir vykdyti pažangius mokslinius tyrimus, universitetas nuolat atnaujina mokymo bazę. Šiemet įsigytas pramoninio roboto mokomasis komplektas, kuris leis studentams gilinti praktines žinias, eksperimentuoti.

„Iš socialinių partnerių (UAB „Teltonika EMS“) gavus finansavimą, šiemet nupirktas „FANUC“ pramoninio roboto mokomasis komplektas su integruota vaizdo atpažinimo sistema ir specializuota programine įranga, leidžiančia 20 studentų vienu metu kurti pramoninio roboto judesius imitaciniame modelyje, o vėliau sukurtos programos veikimą išbandyti perkėlus ją į realų robotą“, – teigia D. Udris.

Tikimasi, kad nauja įranga paskatins naujų idėjų ir sprendimų generavimą. Studentai galės aktyviau įsitraukti į studijų procesą ir kurti savo sprendimus. Baigiamųjų darbų temos dažnai susiejamos su konkrečių automatizavimo problemų sprendimu pramonės įmonėse.

Darbo rinkoje gausi šios srities specialistų paklausa – dalis studentų pradeda dirbti jau antrame, trečiame kurse ir turi galimybę rinktis iš daugybės darbo pasiūlymų.

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *