Mokesčiai verslui Kas yra mokesčiai? Galima pateikti įvairių apibūdinimų. Tai procentinė pelno dalis, mokama valstybei; įstatymais apibrėžta pinigų suma, kurią reikia sumokėti valstybei; ekonominę veiklą vykdančių asmenų prievolė. Mokesčiai verslui – ne tik apibrėžimų klausimas, bet ir plačių diskusijų objektas.

Yra dvi mokesčių rūšys, kurias vertėtų aptarti. Progresiniai ir proporciniai.

Progresiniai mokesčiai

Tikriausiai ne kartą girdėjote apie progresinius mokesčius, apie tai, kad jie galėtų atnešti naudos. Tiesa, nuomonės susikerta (turbūt taip yra visur, kur pradedamos gvildenti rimtos temos). Na, o esmė – didėjant pajamoms didėja ir mokesčiai. Tad tie, kurie uždirba mažiau, ir atseikėti turi mažiau.

Proporciniai mokesčiai

Proporciniai mokesčiai lietuviams yra įprastesni, mokami nuo pajamų, bet nekintantys, kai pajamos mažėja ar didėja. Kaip pavyzdžius galima įvardyti socialinio draudimo įmokas, gyventojų pajamų mokestį, žemės mokestį. Vis dėlto žodis „proporcinis“ nereiškia, kad mokesčiai verslui apskritai nekis. Štai socialinio draudimo įmokos, mokamos kas mėnesį, nepasižymi stagnacija. Didėjant minimaliam darbo užmokesčiui, didėja ir šis mokestis. Nesunku prisiminti laikus, kai PSD buvo kiek daugiau nei 70 litų. O štai dabar suma viršija 34 eurus ir pavertus litais būtų daugiau nei 100.

Apie pasiūlymus, galinčius padėti verslui

Valdžiai pradėjus dalyti užuominas, kad būtų galima priimti įstatymą, atleidžiantį naujas įmones pirmus metus nuo mokesčių, verslą kurti planuojantys žmonės suklūsta. Juk mokesčių lengvatos susijusios su lengvesnio starto galimybe. O ir rizika būtų mažesnė. Juk sunku prognozuoti, ar nauja įmonė sėkmingai išvystys veiklą. Galimybė nemokėti mokesčių padėtų sklandžiau išsijudinti ir vėliau, praėjus metams, pildyti valstybės iždą.

Ne tik mokesčiai verslui, bet ir daug kitų veiksnių lemia sklandumą arba nesklandumą. Svarbiausia – rasti tikslios informacijos, kokie šiuo metu yra tie mokesčiai verslui ir kokie aktualūs su jais susiję aspektai. Prognozės kartais džiugina, o kartais, deja, nelabai. Bet pirmiausia aktualu, kas vyksta šiandien, kokia situacija dabar ir nuo ko pradėti tą verslą. Aišku, ilgalaikė perspektyva ne ką mažiau svarbi. Daugelis ekonominę veiklą vykdančių asmenų netgi labai akcentuotų, kad būtent ilgalaikė perspektyva lemia vienokius ar kitokius sprendimus – juk tikimasi, kad įmonė sėkmingai veiks ne mėnesį ir ne du.

O kad sėkmė išties aplankytų, stengiamasi surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos ir apgalvoti kuo daugiau žingsnių į priekį.

Daugiau informacijos apie verslo kūrimą ir mokesčius rasite čia.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *