šildymas

Šildymo įrengimo kaina name yra labai individualus dalykas. Tai priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip namo plotas, jo energinio naudingumo klasė, pasirinkta šildymo sistema ir šildymo katilas. Kiekviena šildymo sistema skiriasi savo specifikacija, todėl ir įrengimo kaštai yra skirtingi.

Šiuo metu sparčiai populiarėja tokios šildymo sistemos, kurios nereikalauja daug fizinės priežiūros. Tai yra dujinio šildymo sistemos ir šilumos siurbliai oras-vanduo bei oras-oras. Šios abi šildymo sistemos yra labai populiarios naujos statybos nedideliems namams. Kadangi šilumos poreikis tokiems namams nėra didelis, todėl ir šildymo kaštai labai nedideli.

Vertinant šių šildymo sistemų įrengimą tam tikram namui, kaina gali būti labai panaši. Dujiniai katilai ir šilumos siurbliai efektyviausi grindinio šildymo sistemai. Kaip žinia, grindinis ar kitas paviršinis šildymas gali būti elektrinis arba šildomas vandeniu. Šildymo elektra įranga kainuoja mažiau, nei įranga vandeniu, tačiau eksploatavimo kaštai elektra itin dideli. Tai gali pasiteisinti nebent labai nedideliam namui arba tik tam tikroms erdvėms šildyti.

Kaip pavyzdys, lyginant šilumos siurblių įrengimą, geoterminis šildymas ir šilumos siurbliai oras-vanduo kaina tarpusavyje skiriasi labai stipriai. Tačiau oras-vanduo šilumos siurblių efektyvumas yra visiškai priklausomas nuo aplinkos temperatūros. Kuo temperatūra aukštesnė, tuo šildymo kaštai yra mažesni. Šiuo atveju ši šildymo sistema labiau tinkama nedideliems ekonomiškiems namams. Labai didelės kvadratūros namams geriau investuoti į geoterminį šildymą, nes namo šilumos poreikiai yra žymiai didesni. O geoterminio šildymo efektyvumas išlieka toks pat, nepriklausomai nuo lauko temperatūros.

Todėl ne visuomet reikėtų skaičiuoti tik įrengimo kainą, bet įvertinti ir būsimus šildymo kaštus bei šildymo sistemos atsiperkamumą konkrečiam namui. Nebūtinai brangiau yra geriau, svarbu, kad šildymo sistema užtikrintų namo šildymo ir karšto vandens poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *