Ne visuomet šiukšles, kurių norime atsikratyti, gali išvežti šiukšlių vežėjai, kurie atvyksta surinkti komunalinių atliekų. Kai kurios šiukšlės taip ir mėtosi prie konteinerių, sukeldamos netvarką ir kaimynų pasipiktinimą. Ne visi gyventojai žino, kad prie bendro naudojimo buitinių atliekų konteinerių nereikėtų palikti bet kokių šiukšlių, nes jų tarnybos tiesiog neišveža. Pavyzdžiui, nuo remonto likusių atliekų. Tokioms  reikalingas statybinių atliekų išvežimas Vilniuje, kurį atlieka kiti darbuotojai. Beje, ir už tai ne visuomet reikia papildomai mokėti.

Kodėl statybinių atliekų negalima išmesti?

Skirtingai nei buitinės šiukšlės, statybinės atliekos yra daug sunkesnės ir dalis jų gali būti kenksmingos žmogaus organizmui. Tai ypač svarbu žinoti norint atsikratyti įvairiais elektronikos prietaisais ar baterijomis. Tokio tipo atliekos gali pakenkti žmonių organizmui, todėl jas privaloma tvarkyti tinkamai.

Po remonto darbų liekančiose atliekose taip pat gali būti įvairių žmogaus organizmui kenksmingų atliekų. Todėl nereikėtų jų mesti į bendrus konteinerius, nes iš čia šiukšlės keliauja tiesiai į sąvartyną. Tuo tarpu statybinių atliekų išvežimas Vilniuje tam ir organizuojamas, kad būtų galima sumažinti išmetamų atliekų ir neigiamą poveikį gamtai bei žmogui. Dažniausiai specialiose atliekų tvarkymo aikštelėse tokio tipo atliekos yra pirmiausia išrūšiuojamos. Jose gali būti medienos likučių, plastmasės atraižų ir kitų medžiagų, kurias galima perdirbti ir sumažinti išmetamų šiukšlių kiekį. Tik likusios atliekos, kurių neįmanoma perdirbti, yra išvežamos į sąvartyną.

Kada reikia mokėti papildomai?

Kiekviename mieste statybinių atliekų išvežimas Vilniuje organizuojamas gana vienodai. Pirmiausia, tai gyventojams suteikiama galimybė tokiomis atliekomis atsikratyti patiems. Tačiau ne bet kaip, o pagal taisykles. Jas reikia išvežti į tam skirtas atliekų tvarkymo aikšteles. Tokiu atveju už paslaugą nereikia mokėti,jeigu neviršijate tam tikro atliekų svorio.

Tačiau jeigu atliekų turite daugiau, galite išsikviesti su tuo dirbančius atliekų tvarkytojus, kurie pasirūpins tuo už Jus. Tai labai patogi paslauga, kuri leidžia sutaupyti laiko ir pasirūpinti atliekų tvarkymu profesionaliai. Ne visi gyventojai  turi galimybę ir tam reikalingą transportą, kad galėtų išvežti statybines atliekas į aikštelę. Be to, aikštelė dirba tik pagal savo darbo laiką. Todėl užsakius atliekų išvežimo paslaugą galite būti tikri, kad atliekomis pasirūpinta pagal visas taisykles. Tokia paslauga kainuoja nebrangiai, dažniausiai įkainis priklauso nuo atliekų kiekio arba svorio.  Tačiau padeda Jums sutaupyti laiko ir žinoti, kad atliekos bus sutvarkytos pagal visus reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *