bmw

Variklio tepalų keitimas kiekvienam vairuotojui, net ir per daug nepersistengiančiam rūpintis savo automobilio technine būkle, yra žinomas kaip „Tėve mūsų“. Tuo tarpu būtinybė keisti pavarų dėžės alyvą neretai yra…pamirštama. Itin atidūs šiuo klausimu turėtų būti automobilių, turinčių automatines pavarų dėžės, savininkai. Tad BMW automatinių pavarų dežių alyvos keitimas – viena iš dažnesnių paslaugų, dėl kurios kreipiamasi į autoservise dirbančius meistrus.

Laiku nereaguojant į būtinybę keisti pavarų dėžės tepalus, netruks pasireikšti tokio aplaidumo „šalutinis“ poveikis, pavyzdžiui, spartesnis judamosios transmisijos dalių dylimas, sutrikęs pavarų dėžės darbas, o ilgainiui „permetinėti“ pavaras gali tapti ir visai nebeįmanoma…. Norint viso to išvengti, būtina reguliariai tikrinti pavarų dėžės alyvos lygį. Tiesa, ne taip dažnai, kaip variklio, tačiau šį darbą rekomeduojama patikėti meistrams, turintiems reikiamą profesionalią įrangą. BMW automatinių pavarų dežių ayvos keitimas (kaip ir, aišku, bet kokios kitos markės automobilių) turi būti atliekamas naudojant tik tokius tepalus, kokius nurodo gamintojas. Ši niuansą ir vėl reikėtų aptarti su meistru.

Kalbant apie pavarų dėžės alyvą, kur kas „įnoringesni“ yra automobiliai su automatinėmis pavarų dėžėmis. Keičiant alyvą pastariesiems, geriau apsieiti be jokių eksperimentų ir į pavarų dėžę pilti tik tokią alyvą, kuri yra rekomenduojama gamintojo. Tiesa, keičiant alyvą, turi būti pakeičiamas ir alyvos filtras.

Turint automobilius su mechaninėmis pavarų dėžėmis, galima bent šiek tiek atsikvėpti. Alyva šio tipo pavarų dėžėse yra keičiama retai, nebent tais atvejais, kai alyvos lygis yra per žemas, remontuojama transmisija arba atsiranda sunkumas perjunginėjant pavaras. Žodžiu, ne profilaktiniais tikslais, bet „ligos“ atveju.

Jei pavarų dėžės tepalai yra keičiami standartiniu būdu, šių pašalinama tik 30-50 procentų. Nesunku suprasti, jog toks keitimas toli gražu neužtikrina tolimesnio sklandaus pavarų dėžės funkcionavimo, kadangi lieka nemažas kiekis senų tepalų. Dėl šios priežasties BMW automatinių pavarų dežių ayvos keitimas ir turėtų būti patikėtams meistrams, turintiems patirties šio konnkretaus darbo atlikime. Pastarieji turi visus reikiamus įrankius, kuriuos naudojant pašalinama visa sena alyva ir pavarų dėžė užpildoma nauja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *