rekuperatoriai

Naujų ir ypač efektyvių atsinaujinančios energijos technologijų sukūrimas reiškia ne tik saulės ar vėjo panaudojimą ir jo įnešimą į namus ir biurų pastatus. Panaudojimas to, kas jau yra, taip pat padeda sumažinti mūsų bendrą poveikį aplinkai. Tai apima ir šilumos kiekį, kurį kasdien prarandame aplinkai.

Šilumos rekuperavimo sistemos veikia pasinaudodamos tuo potencialiai vertingu šiltu oru ar vandeniu nuosavybėje ir priversdamos jį mums dirbti šiek tiek sunkiau.

Pasaulyje be ekologiškų technologijų, tokių kaip šilumos atgavimas, oras cirkuliuoja aplink biurą, tampa sustingęs ir jį pakeičia šaltesnis oras, kurį sušildo ventiliacijos sistema. Kas atsitiks su tokiu jau šiltu, sustingusiu oru? Jis tiesiog patenka į atmosferą. Šilumos rekuperavimo sistemos nepakeičia katilo ar kitos technologijos poreikio šildyti jūsų radiatorius, tačiau tai padeda jiems efektyviau dirbti, perdirbdami tą šiltą orą, užtikrindami, kad jūs išnaudosite visas galimybes.

Buitinėms patalpoms skirtų atliekų panaudojimo sistema galėtų padėti sutaupyti sąskaitas už energiją ir išlaikyti namą šiltą žiemos mėnesiais. Mūsų namuose lengviau prarasti vertingą šilumą, tiesiog atidarome langą, o šiltas oras tiesiog pakyla į atmosferą. Naudodami vėdinimo sistemą, namuose nuolat cirkuliuoja grynas, šiltas oras. Verslo ir pramonės įmonėms šilumos atgavimas yra esmė, kad darbo vieta ir gamyklos grindys būtų kur kas efektyvesnės.

Kaip tai veikia?


Šilumos rekuperavimo sistema gali veikti per ventiliacijos sistemą, kuri yra pastato viršuje. Užuot tiesiog ištraukęs pasenusį orą ir pakeitęs jį naujais daiktais, pirmiausia jis stengiasi ištraukti šilumą iš išeinančio oro ir perduoti jį patenkančiam orui.

Šilumos atgavimo ventiliacija veikia nepriklausomai nuo jūsų įprastos šildymo sistemos. Kiekviename kambaryje yra vėdinimo kanalai su filtrais, kurie tiekia orą į patalpą ir iš jos, visi veda į šilumokaitį, kuris įdedamas į palėpę arba ant pastato stogo.

Šis šilumokaitis yra šilumos atgavimo sistemos smegenys, pernešdamas pasenusį orą per šimtus mažų vamzdžių, o šaldamas orą iš išorės į kitus kanalus. Jie teka vienas šalia kito fiziškai nesimaišydami, tačiau šiluma iš pasenusio oro patenka į šaltą orą, kuris vėliau tiekiamas atgal į vamzdžius ir į patalpas. Pasenęs oras, atėmus jo šilumą, tada išmetamas į atmosferą.

Šilumos atgavimo sistemų technologija bėgant metams smarkiai patobulėjo ir dabar yra sistemų, kurios išpažįsta iki 90% šilumos iš pasenusio oro ir grąžina ją į gryną orą, kuris vėl cirkuliuoja sistemoje.

Šilumos atgavimo pasaulis, be abejo, yra daug sudėtingesnis nei šis, ir jis pritaikomas visais mūsų gyvenimo aspektais, ne tik per ventiliacijos sistemą, nors šilumos surinkimo principai iš esmės yra vienodi.

Norint maksimaliai padidinti energijos eikvojimo vertę, reikia skirtingų sistemų, paverčiant jas kažkuo naudingu, kuris galėtų sumažinti išlaidas ir sumažinti poveikį aplinkai. Visoje plokštėje šiluma gali būti atgaunama naudojant šiluminius ratus, plokštelinę šilumos technologiją, šilumos siurblius ar sudėtingesnius pramoninius procesus. Norėdami sužinoti daugiau, tyrinėkite įvairių tipų šilumos atgavimo sistemas.

Kur šilumos rekuperavimo sistemos veikia geriausiai


Norint, kad gera šilumos atgavimo sistema veiktų efektyviausiai, namą ar biurų kompleksą reikia visiškai izoliuoti ir uždaryti visas tas mažas vietas, iš kurių šiltas oras gali išeiti. Tai reiškia, kad jie dažnai netinka seniems namams, kurie linkę prarasti daugiau šilumos, tuo naujesni, ekologiškesni pastatai.

Šilumos regeneravimo sistemos pramoninėje skalėje


Šilumos atgavimo agregatai taip pat gali būti naudojami pramoniniu mastu renkant šilumą iš didelių katilų, kur šiluma išsiskiria per dūmtakį. Daugelyje naujų kondensacinių katilų ši technologija jau yra įdiegta, tačiau senesniuose modeliuose gali būti naudinga turėti įmontuotą dūmtakį.

Sumanus šilumos atstatymas


Šilumos rekuperavimo sistemos taip pat gali protingai elgtis šiais laikais, sumažindamos šilumos, išgaunamos vasarą, kiekį, kad būtų išlaikytas komforto lygis arba kad jos galėtų būti naudojamos daugiau šilumos išgabenti iš svarbių vietų, pavyzdžiui, užimtos virtuvės ar drėgnos patalpos, kur tikėtina temperatūra retkarčiais būti aukštesnis už kitus kambarius. Biuruose jie gali būti naudojami darbuotojams vėsinti vasarą ir šilti žiemą, nereikia atidaryti langų ar įjungti nešvarių šildytuvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *