technologijos
Photo by Pixabay on Pexels.com

Sakoma, kad šiandien gyvename technologijų amžiuje, nes mūsų aplinkoje tiek įvairių prietaisų, kad sunku be jų įsivaizduoti savo kasdienybę. Ar kada susimąstėte, kiek įvairių elektronikos prietaisų naudojame savo buityje ar kasdienybėje ir kaip visa tai pakeitė mūsų gyvenimą?

Tampame vis labiau pasiekiami

Ar dar atsimenate laikus, kai išeinant iš namų, mamai virtuvėje ant stalo ar šaldytuvo, palikdavome raštelį, kuriame reikėjo parašyti, kur išėjome ir kada grįšime? Nes tuo laiku nebuvo mobiliųjų telefonų, kad būtų galima paskambinti ir pranešti, kur esate ir kada grįšite. Šiandien šie laikai praeityje, o išmanieji telefonai tapo kone reikiamybė. Šiandien net vaikai naudoja išmanius telefonus ir tai jau nebe prabangos prekė, o būtinybė. Taip tapome labiau pasiekiami ir saugesni. Galime nuolat susisiekti vieni su kitais. Telefono programėlės netgi leidžia stebėti, kur yra jūsų artimas žmogus šiuo metu. Rašteliai apie tai, kad grįšite namo dabar atrodo kaip sunkiai įsivaizduojama praeitis.

Sužinome daugiau apie save

Įvairūs smulkūs elektronikos prietaisai šiandien mums padeda ne tik jaustis saugiau ir būti nuolat pasiekiamais, bet ir suteikia mums daugiau informacijos apie save. Pandemijos metu ypač išpopuliarėjo įvairūs elektroniniai laikrodžiai ir išmanios apyrankės, kurios suteikia daug naudingos informacijos apie jūsų sveikatą. Tai jau ne tik stiliaus dalis ar aksesuaras. Elektroninės apyrankės ar laikrodžiai padeda save stebėti. Jie pasako ne tik kiek žingsnių šiandien nuėjote ir kiek kalorijų sudeginote, bet ir informuoja apie jūsų širdies veiklą, deguonies kiekį kraujyje. Taip tokie nedideli prietaisai padeda nuolat save stebėti, daugiau apie save sužinoti ir netgi planuoti savo aktyvią veiklą bei treniruotes.

Sutaupome laiko

Technologijos nuolat pasiūlo žmogui kažką naujo ir dažniausiai tai yra sprendimai, palengvinantys mums buitį ir kasdienybė. Šiandien savo buityje naudojame tiek daug smulkios elektronikos prietaisų, kurie mums leidžia sutaupyti nemažai laiko. Pavyzdžiui, plaukų džiovintuvai, elektriniai dantų šepetėliai, virtuvės pjaustyklės, maišyklės ir kiti prietaisai už mus gali padaryti daugybę darbų ir tai padeda sutaupyti laiko. O kur dar įvairūs dulkių siurbliai robotai arba langų valymo siurbliai, kurie atlieka už mus dalį buities darbų. Taip technologijos nepastebimai leidžia mums turėti daugiau laisvo laiko.

Iš perspektyvos žiūrint, daugybę įprastų darbų ar procesų, atliekamų rankomis, pakeitė elektroniniai prietaisai. Štai žolę kieme pjauname vejos robotais arba savaeigėmis vejapjovėmis, o ne dalgiu, medžių šakas genėjame akumuliatoriniu medžių šakų genėtuvu, primenančiu mažytį grandininį pjūklą. Moterys plaukus garbanoja ne karštomis žirklėmis, o specialiu USB pakraunamu plaukų sukimo prietaisu, rūko ne popierinę cigaretę, o naudojasi kaitinamojo tabako įrenginiu, dantis valosi ne mediniu ar plastmasiniu šepetėliu, bet elektriniu dantų šepetėliu su ultragarsu. Jau nekalbant apie tai, kaip žemės ūkyje arklius pakeitė traktoriai, o daugybę specialybių „patobulino“ DI įrankiai. Technologijos yra visur. Greitai viena iš populiariausių turistų atrakcijų bus kaimas, kur nėra technologijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *