slidinėjimasKalnų slidinėjimas – nuotaikinga pramoga, tinkanti tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus nuotykių ieškotojams. Deja, surasti visus jūsų lūkesčius atitinkantį slidinėjimo kurortą nėra taip ir lengva, kadangi daugelis jų gąsdina savo kainomis. Skubame nuraminti ir sakome, kad liūdėti neverta. Tiesa, jei norite patirti nepamirštamų įspūdžių ir sutaupyti, privalote vadovautis laiko patikrintomis taisyklėmis.

Kiek laiko užtruks jūsų kelionė?

Visų pirma reikia pagalvoti apie slidinėjimo trukmę. Natūralu, kad išsiruošę į ilgesnę išvyką, išleisite daugiau. Jei ieškote optimaliausio varianto, siūlome rinktis Čekiją ar Slovakiją ir 2–3 dienų kelionę. Puikus sprendimas – savaitgalio slidinėjimas. Jei planuojate šiai pramogai skirti daugiau laiko, galite pagalvoti ir apie Italijos ar Austrijos kalnus. Be to, jei ketinate vykti automobiliu, įvertinkite tai, kad, greičiausiai, pakeliui norėsite sustoti ir pailsėti. Toks sprendimas net rekomenduotinas, kadangi pavargę tikrai negalėsite džiaugtis slidinėjimo pramogomis ir viskas, ko norėsite, bus poilsis. Vis dėlto, šiuo atveju prie jūsų žygio neišvengiamai prisidės dar viena ar dvi dienos.

Važiuosite automobiliu ar skrisite?

Jei norite sutaupyti, racionaliai įvertinkite, ar jums apsimoka važiuoti nuosavu automobiliu, ar kur kas geresnis sprendimas – pigus skrydis lėktuvu? Žinoma, jei lėktuvo bilietus pirksite paskutinę dieną, galite ir pralošti. Ir priešingai, jei į kelionę ruošiatės su visa šeima ar būriu draugų, nuosavas automobilis taip pat padės sutaupyti. Svarbu įvertinti ir slidinėjimo kainas. Beje, kalbėti apie pastarąsias yra gana sunku. Visų pirma, daug kas priklauso nuo konkretaus slidinėjimo kurorto. Be to, jo kainos gali skirtis ir, pavyzdžiui, nuo to, ar ketinate slidinėti vieną dieną, ar ilgesnį laiką, t. y., kuo daugiau dienų pasirinksite, tuo mažiau mokėsite.

Ir dar keli patarimai…

Slidinėjimas yra sparčiai populiarėjanti sporto šaka, kuriai kasmet skiriama vis daugiau dėmesio. Natūraliai keičiasi ir paslaugų planai, ieškant optimaliausių sprendimų ir siekiant pritraukti dar didesnį būrį slidinėjimo entuziastų. Nepaisant gerėjančių kainų, pigiausi kurortai vis dar siejami su gražiąja Čekija. Be to, šią šalį nesunkiai pasieksite ir dienos kelionėje, vairuodami nuosavą automobilį. Kad išvengtumėte papildomų finansinių nuostolių, įsigykite nuosavą slidinėjimo kostiumą ir įrangą. Jei šioje srityje esate naujokai ir neturite individualaus asortimento, rekomenduojame visą reikalingą įrangą nuomotis Lietuvoje. Greičiausiai, gausite ir kur kas geresnės būklės asortimentą.

Specialistai primena – jei niekada nebandėte slidinėti, visų pirma turėtumėte pasipraktikuoti Lietuvoje. Taip greičiau apsiprasite prie slidžių ir jausite daugiau malonumo, slidinėdami užsienyje. Nepamirškite, kad visais atvejais svarbiausia – jūsų saugumas. Jei jaučiate, kad pargriūsite, stenkitės griūti ant šono ir nekiškite po savim slidinėjimo lazdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *