Turėti gražų, išpuoselėtą ir jaukų kiemą yra alinantis darbas ir kančia? Tokį įspūdį dažnai susidaro žmonės, o ir norintiems šį rezultatą pasiekti teigia, jog darbo kieme daug. Tačiau aplinkos tvarkymas ir jaukių namų kūrimas neturi būti kančia – priešingai, tai turėtų būti malonumas.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galėtumėte optimizuoti darbus kieme. Kaip elgtis, ką numatyti, kad darbų būtų mažiau, juos atlikti būtų lengviau, o rezultatas būtų gražus ir jaukus kiemas.

Užmaskuokite darbo priemones

Sulaukiate skambučio informuojančio apie greitai užsuksiančius svečius ir negalite nuspręsti ką reikėtų padaryti pirmiau – ar paruošti gaivaus gėrimo ar pulti rankioti išsimėčiusius sodo įrankius, perstumti šiukšlių konteinerį ar susukti laistymo žarną? Tipinė problema, tačiau lengvai išsprendžiama.

Dažniausiai daiktai neranda savo vietos ir mėtosi kur pakliuvo todėl, kad … jie neturi savo vietos. Raskite būdus užmaskuoti tokius dalykus kaip šiukšlių konteineriai, kad jie visada būtų pasiekiami, tačiau nekristų į akis ir jų nereikėtų perstumti, kuomet užsuka svečiai. Taip pat turėkite vietą, kurioje laikote kibirą, smulkius sodo įrankius taip, kad galėtumėte paimti juos bet kada, tačiau jie plika akimi pašaliniams žmonėms nebūtų matomi. Taip sutaupysite daug laiko laukiant svečių, nes nereikės visko tvarkyti.

Rinkitės mažai dėmesio reikalaujančius augalus

Lepūs, nuolat laistymo, formavimo reikalaujantys augalai atima daug laiko. Jie pirmieji parodo, jog šeimininkai išvažiavo keturioms dienoms atostogų. Todėl rinkitės augalus, kurie gali augti bet kokiomis sąlygomis, gali būti pakantūs sausrai, atrodo puošniai, tačiau prie jų nereikia kasdien liestis.

Geriau pasirinkite kelis jums patinkančius ir šį nereiklumo kriterijų atitinkančius augalus, nei daug skirtingų augalų, kurie gali ne tik stilistiškai nederėti tarpusavyje, tačiau ir reikalauja platesnio žinių bagažo jais rūpinantis.

Sukurkite jaukų traukos tašką

Nebūtina puoselėti visų kiemo kampų, svarbu turėti vieną jaukų kampą, kuriame atsipalaiduojate, jaukiai leidžiate laiką vieni, su šeima ar su svečiais. Dažniausiai tokia vieta natūraliai tampa pavėsinė, terasa ar vieta po didesniu medžiu ar šalia kažkokio kiemo akcento, bet ne per toliausiai nuo įėjimo į namus.

 Šioje vietoje galite skirti daugiau laiko ir dėmesio augalams, pastatykite vazonus su žydinčiais augalais, pasirinkite tinkamus ir prie erdvės stiliaus tinkančius sodo baldus. Aplinkos tvarkymas taps paprastesnis, kuomet turėsite vieną koncentruotą erdvę svečiams, o kita kiemo erdvė galės būti paprastesnė, su daugiau sodrios žalios vejos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *