veterinarijos klinikaŠunų ir kačių augintojai turi skirti laiko gyvūnų priežiūrai. Vienas svarbiausių darbų, užtikrinančių gerą augintinio savijautą ir ligų prevenciją, yra vakcinacija. Namuose auginami gyvūnai turi būti skiepijami nepriklausomai nuo to, ar augintinis vaikšto lauke ar visą savo dieną praleidžia namuose. Kad gyvūnas patirtų kuo mažiau streso, rinkitės patikimą veterinarijos kliniką, kurioje dirba atestuoti ir ilgametę darbo patirtį turintys specialistai.

Šunų vakcinacija

Jei pradėjote auginti jauną šuniuką, primename, kad šiuo atveju bus būtina dehelmintizacija (profilaktika nuo kirminų) ir vakcinacija. Šuniuką reikia vakcinuoti itin jauname amžiuje, geriausia – sulaukus poros mėnesių amžiaus. Veterinarai teigia, kad profilaktiškai gyvūnams iki 6 mėnesių vaistus nuo kirminų būtina duoti kiekvieną mėnesį, o pusės metų ir vyresniems gyvūnams – 3 arba 4 kartus per metus.

Vakcinuoti šuniukus rekomenduojama 6–9–12 arba 9–12–15 savaičių amžiaus. Jei gyvūnai laikomi ten, kur daug kitų gyvūnų, pvz., veislyne, t. y. ten, kur ligos židinys yra didesnis, apie vakcinas galima galvoti ir gyvūnui sulaukus 4 savaičių. Tiesa, šiuo atveju naudojamos specialios vakcinos, skirtos mažiems šuniukams. Įprastinės kompleksinės vakcinos gali būti taikomos tik tuomet, kai gyvūnas sulaukia dviejų mėnesių amžiaus. Šiuo metu Lietuvoje šuniukai vakcinuojami nuo kelių ligų: maro, pasiutligės, parvovirusinio enterito, leptospirozės, paragripo ir adenovirusinio hepatito. Primename, kad nuo pasiutligės šuo gali būti vakcinuojamas tik sulaukęs 12 savaičių amžiaus arba vėliau. Suaugę šunys profilaktiškai vakcinuojami kartą per metus.

Kačių vakcinacija

Kačiukai, kaip ir šunys, yra vakcinuojami 1,5–2 mėnesių amžiaus. Suaugusios katės vakcinuojamos vieną kartą per metus nuo pasiutligės ir pavojingiausių virusinių ligų, t. y. rinotracheito, panleukopenijos ir kaliciviruso. Veterinarai primena, kad mažiems kačiukams, iki 6 mėnesių amžiaus, profilaktiškai vaistų nuo kirminų reikia duoti kiekvieną mėnesį, o vėliau – 3 arba 4 kartus per metus.

Vakcinuoti kačiukai pradedami nuo 12–15 savaičių. Jei ligos židinys yra didelis, galima vakcinuoti ir nuo 9 savaičių. Primename, kad šiuo atveju augintiniui sulaukus 12 savaičių būtina atlikti revakcinaciją. Kaip ir šunys, katės nuo pasiutligės turėtų būti vakcinuojamos ne anksčiau nei 12 savaičių amžiaus, o suaugusios katės vakcinuojamos kartą per metus.

Nepamirškite, kad kiekvieno gyvūno organizmas yra individualus, todėl tam tikrais atvejais bendrosios rekomendacijos augintiniui gali ir netikti. Dėl konkrečių skiepų ir vakcinacijos rekomenduojame pasikalbėti su kvalifikuotais veterinarais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti geriausius sprendimus konkrečioje situacijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *