dailylentėsFasado įrengimas – rimta užduotis, reikalaujanti kelių galimybių įvertinimo. Vienas populiariausių pasirinkimų – medinės dailylentės, suteikiančios subtilios elegancijos ir išskirtinumo. Be to, minėtasis sprendimas siejamas su ekologija ir natūralumu. Tiesa, vertinant dailylenčių privalumus, negalima paneigti ir tam tikrų trūkumų. Ekspertai teigia, kad konkretus pasirinkimas priklauso nuo individualaus estetikos suvokimo ir, žinoma, finansinių galimybių.

Medinės dailylentės naudojamos privačių namų daliniam arba pilnam apkalimui. Paprastai – kaimo turizmo sodyboms ar tolėliau nuo didžiųjų miestų esantiems namams. Žinoma, minėtoji apdaila gali būti naudojama ir daugiabučiams ar kitiems statiniams, tačiau šis pasirinkimas yra retesnis. Dažniausiai dailylenčių gamybai naudojama spygliuočių mediena. Populiariausios – eglės, pušies ar maumedžio konstrukcijos. Gamybai gali būti naudojama tiek vietinė, tiek atvežtinė mediena. Nors Lietuvos medis yra pigesnis, iš šiaurinių kraštų atvežta mediena yra aukštesnės kokybės ir gali užtikrinti ilgaamžiškesnius rezultatus. Optimaliausias pasirinkimas siejamas su eglės medžiu – šios dailylentės nėra brangios, tačiau pasižymi gana aukštais patvarumo ir atsparumo aplinkos poveikiui rodikliais. Medinės dailylentės gali būti gaminamos ir iš lapuočių, tačiau šis sprendimas yra ne tik labai brangus, bet ir reikalauja didelių investicijų medžio priežiūrai.

Rinkdamiesi medieną, nepamirškite, kad spygliuočiai skiriasi ne tik savo kaina, bet ir išvaizda, pvz., eglė yra balsva, pušis išsiskiria kiek rausvesniu atspalviu, o maumedžio spalva gali varijuoti nuo rausvos iki rudos. Tiesa, dailylentės gali būti dažomos, lakuojamos ar alyvuojamos, todėl jų atspalviai gali būti keičiami ir atnaujinami. Primename, kad eglinės dailylentės paprastai yra gana šakotos, tačiau jos yra mažesnės, lyginant su pušimi. Ieškodami dailylenčių, nepamirškite, kad jos grupuojamos į atskiras kokybės kategorijas, įvertinant jų šakotumą ir kokybę. Aukščiausiai kategorijai priskiriamos dailylentės yra bešakės arba turi labai mažai šakų. Žemiausiai kategorijai – šakotos ir ne taip kruopščiai nuobliuotos dailylentės, ant kurių gali būti matomi mechaniniai pažeidimai. Priklausomai nuo kokybės kategorijos, skiriasi ir dailylenčių kaina.

Kalbant apie medinių dailylenčių trūkumus, paprastai išskiriamas jų reiklumas priežiūrai ir sąlyginai trumpas eksploatacijos terminas. Jei nusprendėte investuoti į natūralaus medžio fasadą, nepamirškite, kad dailylenčių priežiūrai reikės daug laiko ir gana didelių investicijų – medis yra jautrus aplinkos veiksniams ir atmosferos reiškiniams, todėl dailylentes reikės reguliariai impregnuoti, lakuoti, kartais – valyti kerpes bei samanas. Primename, kad saulės spinduliai, vėjas ir drėgmė gali keisti medienos atspalvį ir technines medžio savybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *