stogo dangaJei galvojate apie stogo dangą, vienas iš variantų, apie kurį neabejotinai esate girdėję, yra bituminė stogo danga iš čerpelių. Bituminės čerpelės yra sparčiai išpopuliarėjęs pasirinkimas stogo dangai, kurio privalumai nusveria trūkumus. Tiesa, jei norite būti visiškai tikri priimtu sprendimu ir dengimo darbų profesionalumu, investuokite į aukštos kokybės bituminę stogo dangą ir dirbkite su patyrusiais stogo dengimo meistrais, kurie gali užtikrinti optimalią kokybę ir atliktų darbų tikslumą.

Apie bituminių čerpelių trūkumus

Kalbėdami apie bituminių čerpelių trūkumus paprastai turime minėti dangos kainą. Iš kitos pusės, pati danga nėra brangi. Aukštą kainą lemia tai, kokį paklotą rinksitės (daugelis kitų stogo dangų yra tvirtinamos prie grebėsto), todėl būtent į tai turėtumėte atsižvelgti, skaičiuodami viso stogo kainą. Taip pat reikėtų apsvarstyti dangos ilgaamžiškumo kriterijų. Nors gamintojai teigia, kad bituminė stogo danga iš čerpelių gali laikyti daugiau nei 30 metų, vis dėlto šio stogo ilgaamžiškumas nusileidžia tokioms dangoms kaip šiferis ar plieninė danga.

Apie bituminių čerpelių privalumus

Nepaisant tam tikrų bituminių čerpelių trūkumų, reikia pripažinti gausybę jų privalumų. Visų pirma dažniausiai kalbama apie nesunkų čerpelių tvirtinimą. Šią dangą nesunku įsirengti ir patiems, o tai leidžia sutaupyti darbų išlaidas. Vis dėlto, stogų dangų profesionalai rekomenduoja kreiptis į šios srities ekspertus, kad būtumėte tikri atliktų darbų kokybe. Kitas svarbus kriterijus – tylumas. Bituminės čerpelės yra minkšta danga, todėl labai gerai sugeria lietaus garsą. Tai suteikia praktinės naudos, kadangi poilsis namuose tampa malonesnis ir komfortiškesnis. Kalbant apie privalumus, būtina minėti ir universalumą. Kadangi čerpės yra itin lanksčios, jos yra puikus sprendimas dirbant su lenktais, banguotais ar kitais netradicinės formos stogais. Be to, čerpelės yra nedidelės, todėl užtikrina ekonomišką montavimą ir apsaugo nuo bereikalingo medžiagos eikvojimo.

 

Apie bituminių čerpelių kokybę

Bituminių čerpelių kokybė reikalauja atskiros apžvalgos. Rinkdamiesi iš gana gausios pasiūlos, turėtumėte gerai atsirinkti siūlomus produktus. Kadangi bituminių čerpelių sudėtis gali stipriai skirtis, turėtumėte žinoti, kad nuo to priklauso ir dangos kokybė, ir jos ilgaamžiškumas. Būtinai pasidomėkite pasirinktų čerpelių charakteristika! Svarbiausios savybės – jų elastingumas ir atsparumas šaltam orui. Kuo čerpelės elastingesnės, tuo mažiau problemų turėsite ateityje (nepamirškite, kad stogas yra veikiamas ne tik temperatūros pokyčių, bet ir namo konstrukcijos sėdimo, kuris gali stipriai pažeisti neelastingas čerpeles).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *