Augant įmonei neretai vieno vadovo neužtenka ir kartais prireikia net visos komandos, kuri sugebėtų darbus atlikti iki terminų pabaigos bei užtikrintai pasirūpintų augančiu klientų skaičiumi. Juk tinkami lyderiai padeda likusiems darbuotojams augti ir tobulėti, o netinkami gali tapti senbuvių išėjimo priežastimi ir suteršti organizacijos reputaciją visam laikui. Dėl šių priežasčių vadovų paieška nėra labai lengvas procesas, o net moksliniais tyrimais yra paremta, kad tik 1 iš 10 žmonių pasižymi reikiamomis savybėmis lyderiui. Žemiau trumpai paaiškinsime kaip išsirinkti arba užsiauginti geriausią iš jų.

Geriausias ir patikimiausias būdas yra ne užsiimti atskira vadovų paieška, bet ieškoti jo organizacijoje. Iš daugybės darbuotojų tikrai atsiras žmogus, kuris pasižymės reikalingais įgūdžiais ir tai reikia daryti atidžiai, nes galbūt geriausias pardavėjas nebūtinai bus geriausias pardavimų skyriaus lyderis. Šiuo atveju reikia ieškoti kandidato, kuris yra užtikrintas, gerai komunikuoja bei sugeba lengvai dirbti komandoje. Be to, jeigu bus paaukštintas dabartinis darbuotojas, tai bus iškomunikuota tinkama žinutė likusiems, kurie supras, kad šioje organizacijoje taip pat galima pasiekti užsibrėžtų karjeros tikslų.

Žinoma, kad tai ne visada pavyksta ir reikia tinkamą pareigoms darbuotoją prisivilioti iš išorės. Tam labai gerai padeda organizacijos vidinė kultūra ir įvaizdis, kurį nėra labai jau sunku susikurti, o kaip yra žinoma, rimti profesionalai iš pradžių ištyrinėja įmonę, o tik tada į ją siunčia gyvenimo aprašymą. Visiškai nesvarbu ar pas jus dirba tik vienas darbuotojas ar šimtas, tačiau jau turite vidinę kultūrą ir tik nuo Jūsų priklauso jos profesionalumo, kasdieniškumo ir bendras įvaizdis. Jį reikia formuoti atsižvelgiant į tai, kokio vadovo patys ieškote.

Taip pat reikia vengti vienos iš pagrindinių klaidų, kurią personalo specialistai neretai kartoja užsiimdami vadovų paieška. Tai yra pasamdomas lyderis, kuris tarsi ir turi visas reikalingas charakteristikas, tačiau neturi reikalingų techninių žinių (informacinės technologijos ar inžinerija). Norint išvengti tokių klaidų yra rekomenduojama iš pradžių atidžiai peržvelgti esamų darbuotojų sąrašą ir pasirinkti ne patį geriausią specialistą, o geriausią vadovą pagal reikalaujamas kandidato savybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *