Daugybė tėvų šiomis dienomis kaip įmanydami stengiasi pačiais įvairiausiais būdais paskatinti savo atžalas gyventi aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimą, kai tuo tarpu didžioji dalis vaikų yra kasdien įnikę į savo išmaniuosius telefonus, nuolatos naudojasi kompiuteriais ir planšetėmis. Tačiau nereikia manyti, kad tai yra būdinga tik vaikams.

Deja, bet dauguma tėvų, kurie bando pakeisti savo atžalų įpročius, taip pat nėra linkę rodyti teigiamo pavyzdžio. O tai reiškia, kad tiek vaikai, tiek ir suaugusieji dažnai susiduria su lygiai ta pačia problema – pernelyg menku fizinio aktyvumo lygiu ir per daug intensyviu naudojimųsi šiuolaikinėmis technologijomis.

Kita vertus, šiuolaikinių technologijų nereikėtų kaltinti dėl tokios sudėtingos situacijos. Žmogaus laisvalaikis yra tik jo pasirinkimas. Laimei, technologijas mes galime pasitelkti ir savo fizinio aktyvumo skatinimui bei lengvesniam sveikos gyvensenos propagavimui. Todėl jei norima pakeisti savo vaikų ar savo pačių gyvenimo būdą, tinkamai pasitelkus šiuolaikines technologijas visą tai galima padaryti kur kas lengviau.

Kaip lengviau suformuoti teisingus įpročius

Pagrindinė problema, su kuria susiduria žmogus norintis pakeisti savo gyvenimo būdą, yra motyvacijos trūkumas. Daugybė žmonių vos tik pradėję sportuoti nebejunta jokios motyvacijos ir paskatos judėti pirmyn. Tačiau jei peržengiama riba, kuomet aktyvus gyvenimo būdas tampa kasdieniu įpročiu, situacija akimirksniu pasikeičia. Taigi, iškyla klausimas, kaip lengviau suformuoti teisingus įpročius?

Įpročius būtų galima apibūdinti veiksmais, kurie juos reguliariai kartojant po tam tikro laiko tampa automatiški. Tačiau reguliariai sportuoti pavyksta ne kiekvienam. Kodėl? Viena dažniausių priežasčių būna konkretaus tikslo neturėjimas arba pernelyg sudėtingo tikslo užsibrėžimas. Todėl pirmiausia svarbu užsibrėžti realistišką tikslą, kurį būtų įmanoma pasiekti.

Kokias technologijas pasitelkti

Jau supratote, kad šiuolaikinės technologijos gali ne tik pakenkti, tačiau ir pagelbėti – viskas priklauso nuo to, kaip mes jas nuspręsime naudoti ir kokiems tikslams pasitelksime.

Išmanieji laikrodžiai ir išmaniosios apyrankės

Šiandien aktyvesniu gyvenimo ritmu gyvenantys žmonės dažnai yra linkę pasitelkti išmaniąsias apyrankes ir išmaniuosius laikrodžius. Nei vienas, nei kitas išmanusis prietaisas nėra nei geresnis, nei blogesnis.

Tačiau jei norima su savimi turėti ne tik sveikos gyvensenos pagalbininką, tačiau ir praktišką priemonę, padedančią visuomet būti lengvai pasiekiamiems – išmanusis laikrodis gali būti patogesnis pasirinkimas. Juolab, kad yra daugybė išmaniųjų laikrodžių priedų (https://priedaimobiliems.lt/1730-huawei-watch-priedai), kurie gali dar labiau palengvinti naudojimąsi išmaniaisiais laikrodžiais.

Išmaniojo laikrodžio pagalba sportuodami galite žinoti, kokį atstumą jūs įveikiate (jei mėgstate bėgioti, vaikščioti ar važinėti dviračiu), kiek kalorijų jūs sudeginate, koks būna jūsų širdies ritmas ir kraujospūdis didesnio intensyvumo fizinių treniruočių metu ir kt. Be to, galite stebėti ir savo miego kokybę, tokiu būdu lengviau suprasdami, kaip turėtumėte koreguoti savo fizinio aktyvumo lygį, kad jis neigiamai nepaveiktų jūsų poilsio.

Mobiliosios sportavimui skirtos programėlės

Mobiliųjų programėlių pagalba galima reikšmingai pakoreguoti ir savo kasdienius įpročius – ypač, tuomet, kai mobiliosios programėlės sukuria savotišką konkurencinę aplinką. Dalis mobiliųjų sportavimui pritaikytų programėlių gali būti susiejamos ir su jomis besinaudojančių vartotojų socialinių tinklų paskyromis, tokiu būdu apie jų pasiektus sportinius rezultatus informuojant ir kitus socialinių tinklų vartotojus.

Nustatyta, kad šis veiksnys skatina vartotojus labiau stengtis, nes jie ima jausti didesnę atsakomybę prieš kitus žmones – nepaisant to, kad jiems iš tikrųjų nėra įsipareigoję ar prižadėję nenuleisti rankų ir pasiekti tam tikrus rezultatus.

Socialinis veiksnys vaidina labai svarbų vaidmenį, todėl naudojantis savo išmaniuoju laikrodžiu ir išmaniuoju telefonu pasirinktų mobiliųjų programėlių pagalba galima suteikti sau daugiau motyvacijos aktyviau gyventi, dažniau sportuoti ir nenuleisti rankų net tuomet, kai ima trūkti motyvacijos.

Tokios mobiliosios programėlės vartotojams suteikia galimybę užsibrėžti tiek tarpinius, tiek ir pagrindinius tikslus, kasdien informuojant apie jų progresą. Be to, programėlės gali paskatinti vartotojus pateikdamos jiems reguliarius pranešimus apie tai, jog jie turi įgyvendinti savo kasdienį tikslą, nepamiršti vartoti pakankamai skysčių ar netgi laikytis savo nustatytos kasdienės sveikos ir subalansuotos mitybos.

Daugiau apie išmaniąsias technologijas ir jų priedus – https://priedaimobiliems.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *