Ekologiška saulės elektrinių gaminama elektros energija yra ta kryptis į kurią atsisuka vis daugiau žmonių. Jeigu anksčiau saulės parkai domino išskirtinai tik  didesnius gamybos ar pramonės objektus, tai dabar saulės elektrinė ant individualaus namo stogo tampa gana dažnu reiškiniu. Tad ką mums gali pasiūlyti saulės parkai?

Tam, kas savo namuose įsirengtumėte saulės elektrinę, jums prireiks saulės modulių, inventerio, dar kitaip vadinamo įtampos keitiklio ir tvirtinimo sistemos. Tai yra pagrindiniai komponentai iš kurių sudaryta saulės jėgainė. Sumontavus elektrinę privalu sutvarkyti reikiamą dokumentaciją elektrinės savininkams tampa elektros gamintoju ir vartotoju vienu metu. Didžiausia leistina saulės jėgainės galia namų reikmėms siekia 30 kW. Beje, bene kiekvienas saulės elektrinių prekeivis savo internetiniame puslapyje pasiūlys skaičiuoklę, kuri padės bent jau preliminariai apskaičiuoti, kokios galios elektrinė jums tinkamiausia.

Labai dažnas klausimas, kurį užduoda saulės jėgainėmis besidomintys klientai: kaip greit atsipirks saulės elektrinė? Šios sistemos atsipirkimas svyruoja priklausomai nuo jėgainės galios, pasirinktų modulių tipo ir elektros energijos vartojimo kiekio ir dažnumo. Manoma, jog didesnės galios sistema atsiperka greičiau. Taip yra todėl, kad tokiu atveju 1 kW kaina yra gerokai mažesnė. Paprastai saulės atsipirkimo laikotarpis apima 5-7 metus, įskaičiuojant ir APVA paramą. Saulės elektrinė efektyviausiai gamina elektros energija apie 25-30 metų.

Paramą saulės jėgainėms Lietuvoje skirsto Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paramos dydis paprastai būna 323 eurai už kilovatą. Tokia parama padengia apie 30-30% viso įrenginio išlaidų. Paraiškos, norint gauti paramą saulės elektrinei,  priimamos vieną kartą per metus. Jos priėmimas trunka apie mėnesį ir prasideda nuo tų metų sausio 2 dienos. Taigi, kiek jums  kainuos saulės jėgainė apskaičiuoti išties nesunku. Sakykim, už 5kW saulės elektrinę gausite 1615 eurų paramą, tuo tarpu, už 10kW jėgainę – 3230 eurų.

Taigi, kalbant tiek apie jėgainės kainą, tiek apie  jos atsiperkamumą vieno universalaus atsakymo nėra. Todėl pasikartosime, neužsiimkite saviveikla ir pasinaudokite atsinaujinančios energijos srities profesionalų pagalba. Jie padės paskaičiuoti ir parinkti pačius ekonomiškiausius ir konkrečioje srityje tinkamiausius saulės energijos vertimo elektros energija įrenginius ir padės parengti prašymą APVA paramai gauti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *