Šarvojimo tradicijos Lietuvoje yra senos, kaip ir laidojimo tradicijos. Šarvojimo metas yra labai svarbus ir jo organizavimui skiriamas didelis dėmesys. Čia svarbu ne tik, kaip atrodys šarvojimo salė ir kokia ji bus, bet ir kaip ją pritaikyti prie to, kad atsisveikinimas būtų kuo švelnesnis ir nekeltų papildomų lūkesčių.

Kaip rinktis salę?

Pirmiausia, renkantis salę, reikėtų atkreipti dėmesį į jos geografinę vietą. Geriausia, jeigu salė bus lengvai pasiekiama artimiausiems žmonėms, kurie čia praleis daugiausiai laiko. Taip pat galima rinktis salę, kuri yra arčiausiai bažnyčios ar kapinių, kur ir vyks laidotuvės.

Taip pat svarbu salės dydis. Šarvojimo salė turi būt tokia, kad joje tilptų visi artimieji. Labai svarbu, kad žmonėms pakaktų vietos judėti ir kvėpuoti. Nepamirškite pasidomėti, ar salėje įrengtas tinkamas vėdinimas, kuris yra labai svarbus šarvojimo metu. O ypač – šiltuoju metų laiku.

Prieš rinkdamiesi salę, pasidomėkite, ar ji jau bus papuošta, ar joje rasite visus reikalingus daiktus, tokius kaip žvakės. Taip pat galite pasidomėti, ar yra reikalinga technika. Pavyzdžiui, jeigu ketinate leisti įrašytas giesmes arba rodyti skaidres. Tokios ir įvairios kitos laidojimo paslaugos Vilniuje siūlomos vis dažniau.

Kiek laiko nuomoti?

Anksčiau buvo įprasta, kad šarvojimas trunka dvi dienas, o trečią dieną vyksta karsto išnešimas ir organizuojamos laidotuvės. Kai kurie žmonės iki šiol laikosi šių tradicijų ir salė užsako tokiam laikui. Taip pat iki šiol yra tokių žmonių, kurie nori visą naktį praleisti prie velionio, tad tokiu atveju reikėtų rinktis patogią salę, kurioje yra ir poilsio kambarys.

Tačiau pastebima, kad pastaruoju metu vis dažniau šarvojimo salė užsakoma trumpesniam laikui. Pavyzdžiui, šarvojimas vyksta tik vieną parą, o kitą dieną organizuojamos laidotuvės. Tai nėra bloga tradicija, tačiau renkantis salę, reikėtų iš anksto pasidomėti,  ar ji bus laisva tam laikui, kada Jums reikia rengti atsisveikinimą.

Jeigu kūnas kremuotas

Kai kurie žmonės nežino, ar tokiu atveju, kai į kūnas kremuojamas, yra reikalingas atsisveikinimas. Tai, žinoma, priklauso nuo pačių giminaičių ir velionio boro. Tačiau labai dažnai šarvojimo salė nuomojama ir tuomet, kai kūnas kremuojamas, Pavyzdžiui, atsisveikinimas gali vykti arba prieš kremavimą arba jau po jo, kai salėje atsisveikinama su urnoje esančiais velionio pelenais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *