grindjuostesBūsto remontas – dvilypė tema. Tai rūpesčiai, reikalai, daiktų kraustymas. Kita vertus, tai optimizmas – juk aplinka pasikeis į gerąją pusę. Klausimų ir galimybių daug daugiau nei prabangiame dvare kambarių. Ir net tie daiktai, kurie iš pažiūros nėra brangūs ar dideli, nustebina įvairove. Grindjuostės yra puikus pavyzdys.

Tarp grindų ir sienų

Žodis „tarp“ gana egzotiškas. Kambarys taip pat gali atrodyti vertas pagyrų, jeigu jame esančios interjero detalės nėra pasirinktos principu „nesvarbu, koks skirtumas“. Bet pasirinkti tai, kas vėliau iš tiesų žavės, nėra lengviausias pasaulio uždavinys. Nors, sutikite, pirkimo procesas įdomus.

Kas yra grindjuostė? Ką apie grindjuostes pasakytų tie, kuriems patinka žodžių daryba? Grindys + juosta = grindjuostė. Labai įdomu tai, jog žodis „juosta“ siejasi su veiksmažodžiu „juosti“. Ir tikrai! Grindjuostės juk apjuosia kambarį! Koks žodžių žaismas!

Pirmiausia ar vėliau?

Ruošiantis pirkti statybines medžiagas ir visa tai, kas bus aktualu remontuojant būstą, kyla klausimas, kada į jau įsigyti grindjuostes. Galbūt verta iš karto? Paskui būtų vienu rūpesčiu mažiau. Vis dėlto daugelis sutiks, kad pirmiau reikėtų nuspręsti, kokia grindų danga bus klojama. Kas iš to, jei nusipirksite grindjuostes, o vėliau atrasite nuostabias grindis, bet, deja, prie jų visiškai netiks anksčiau dėmesį patraukusios juostos?

Pigiau ar brangiau?

Perkant grindjuostes ir bet kokias kitas interjero detales pasitinka kainų įvairovė. Imti tai, kas pigiau? O gal verčiau atseikėti didesnę sumą? Turbūt geriausias patarimas – skaičiuoti. Juk remontą sudaro ne vienas etapas. Pusę sumos išleidę auksinėms grindjuostėms nebeturėtumėte tiek pinigų, kad pakaktų namus sutvarkyti taip, kaip planavote.

Medinės? O gal plastikinės?

Grindjuosčių būna ne vienos rūšies. Populiariausios yra medinės ir plastikinės. Į klausimą, kurios gražiau, turėsite atsakyti patys, nes būstą atnaujinate sau, o ne kitiems. Plastikas asocijuojasi su lengvumu ir prieinama kaina. Medis – tai natūralumas, prabangos vaidmuo. Ir vieno, ir kito tipo grindjuosčių galima įsigyti skirtingo dizaino. Pasirinkimą greičiausiai nulems kambario stilius.

Minimalistinės ar masyvios?

Dar vienas klausimas yra susijęs su dydžiu. Ar masyvesnės grindjuostės kuo nors pranašesnės prieš kompaktiškas? Čia vėlgi svarbus bendras interjero vaizdas. Tačiau jeigu sienos apačia nėra graži (pavyzdžiui, sudėtos naujos plastikinės lentelės ir kai kurios iš jų kiek per trumpos ir kai kur lieka kelių centimetrų tarpas nuo sienos iki grindų), masyviomis grindjuostėmis galima užmaskuoti trūkumus.

Beje, grindjuosčių medžiaga, dydis ir forma labai svarbūs tais atvejais, kai po jomis norima paslėpti išvedžiotus šildymo sistemos vamzdžius.

Įvairovė

Rinkdamiesi grindjuostes parduotuvėje galite praleisti nemažai laiko. Skirtingos medžiagos ir spalvos, nevienodi dydžiai, įvairovės sąvoką liudijančios formos – tokia yra pasiūla. Iš tiesų tai gera žinia – juk atsiranda galimybė susikurti svajonių interjerą. Tik nepamirškite kampų ir užbaigimų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *