Pakilusios svetainės pozicijos Google sistemoje – tai pagrindinis svetainės optimizavimo tikslas. Siekiant šio tikslo visuose svetainės optimizavimo etapuose pasiekiami ir kiti verslui naudingi pokyčiai. Jie yra ne tik papildoma vertė, kurią suteikia SEO paslaugos, bet ir SEO rezultatų matavimo kriterijus. Aptarkime, kokiais dar rodikliais be Google pozicijų galima įvertinti svetainės optimizavimo rezultatus.

Organinio srauto pokyčiai

Bene greičiausiai pastebimi rezultatai, kai pradedamos teikti SEO paslaugos, yra organinio srauto augimas. Žinoma, tam, kad įvertinti pokyčius, organinio srauto rodiklius reikia lyginti su to laikotarpio, kai dar nebuvo teikiamos SEO paslaugos, rodikliais. Pradėjus taikyti SEO strategiją, organinis srautas vėliau auga palaipsniui.

Pirkėjų/ paslaugų užsakovų skaičiaus pokyčiai

Svarbi materialinė SEO nauda yra padidėjęs paslaugų ar prekių pirkėjų skaičius. Kai kuriais atvejais, kai aktyviai teikiamos profesionalios SEO paslaugos, po mėnesio ar kelių galimas pirkėjų augimas dvigubai ar net trigubai. Vėliau pirkėjų skaičiaus augimas tampa ne toks aktyvus, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje, kai teikiamos palaikomosios SEO paslaugos, dažniausiai pastebimas pastovus, tolygus pirkėjų skaičiaus didėjimas.

Užklausų pokyčiai

Prekėmis ar paslaugomis besidominčių potencialių klientų skaičiaus augimas yra taip pat svarus įrodymas, kad svetainė pasiekia vis didesnį lankytojų srautą. Net ir neidentifikuojant kiek iš šių potencialių klientų tampa realiais klientais, galima daryti išvadą, kad svetainė vis labiau matoma ir pasiekiama. Dažniausiai šie pokyčiai siejasi su pagerėjusiomis svetainės pozicijomis Google paieškos sistemoje.

Naudojamų raktažodžių pokytis

Kai pradedamos teikti SEO paslaugos, po raktažodžių analizės paprastai pasirenkamas vienas ar keli raktažodžiai, kurių pozicijų pokyčius galima stebėti vėlesniuose etapuose. Teigiami tikslinių raktažodžių pozicijų pokyčiai įrodo, kad jie buvo pasirinkti teisingai ir dirbama būtent ta linkme, kuri duos geriausius rezultatus.

Jei pradėjus optimizuoti svetainę jau pastebite bent vieną iš šių naudų, būkite ramūs, kad SEO specialistas savo darbą atlieka nepriekaištingai. Žinoma, pokyčiai kartais pasiekiami ne taip greitai kaip norėtųsi, tad neverta nerimauti net jei pirmąjį mėnesį akivaizdžių pasiekimų nėra. Pasirinkus patikimą SEO paslaugų agentūrą, laukimas ir kantrybė duoda savo vaisių, kurių naudingumu verslo savininkas gali džiaugtis kartais labai ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *