Atšilus orams nuosavų namų gyventojai atidaro ne tik šašlykų kepimo, bet ir namų aplinkos puoselėjimo sezoną. Bene svarbiausias pagalbininkas šiuo klausimu yra žoliapjovės, kurių dėka namų kiemas tampa tvarkingas ir estetiškas. Sklandžiam šios sodo technikos darbui svarbią reikšmę turi viena iš pagrindinių jos dalių – peiliai. Į ką atkreipti dėmesį juos renkantis ir kiti mūsų patarimai jūsų dėmesiui.

Žoliapjovių peilių rūšys

Žoliapjovių peiliai skirstomi į dvišakius, trišakius ir frezą. Tinkama peilių rūšis pasirenkama pagal žoliapjovės tipą ir žolę, kuri bus pjaunama. Mažesnės galios (iki 1,5 kW) žoliapjovėms ir kietos bei minkštos žolės pjovimui skirti dvišakiai žoliapjovių peiliai. Jie pakankamai lengvi, greitai įgauna sukimosi greitį ir sklandžiai pjauna veją. Naudojantiems galingesnę (virš 1,5 kW)  žoliapjovę rekomenduojama rinktis trišakius peilius arba frezą. Pirmasis variantas tinkamas nestambiems krūmams pjauti, o disko formos freza įveiks net ir stambesnias šakeles.

Frezos dantukų skaičius

Disko formos žoliapjovių peiliai (frezos) gali būti naudojami medžių šakoms arba žolei, tad norint įsigyti frezos tipo peilį svarbu pasirinkti savo poreikius atitinkantį variantą. Žolės pjovimui rinkitės frezą su nedaug stambių dantukų, o medžių šakoms bus tinkama freza su daug aštrių, smulkių dantukų.

Peilio storis

Nors ir nežymiai, tačiau žoliapjovių peiliai skiriasi ir savo storiu, kuris gali būti nuo 1,4 mm iki 4 mm. Čia verta žinoti, kad kuo storesnis žoliapjovės peilis, tuo jis bus tvirtesnis, patvaresnis ir tarnaus ilgiau. Žinoma, kokybiškas ir prižiūrimas (laiku galandamas) 1,4 mm storio žoliapjovės peilis taip pat gali puikiai pjauti ne vienerius metus. Tačiau kalbant apie pažeidimus ar lūžio tikimybę, storesni peiliai yra patikimesni.

Įsigyjant žoliapjovės peilį ar kitas dalis rinkitės tik patikimus ir laiko patikrintus pardavėjus. Šiomis dalimis prekiaujančios įmonės  pasiūlys ne tik platų kokybiškos produkcijos pasirinkimą, bet ir poreikiui esant patars bei pakonsultuos. O žoliapjovės peiliams verta skirti pakankamai dėmesio. Nors ši žoliapjovės dalis iš pirmo žvilgsnio atrodo tik smulkmena, tačiau nuo jos priklauso darbo sklandumas, žoliapjovės tarnavimo laikas ir saugumas naudojimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *