Šiomis dienomis jau pakankamai sunkiai būtų įsivaizduoti kažką be šių staklių pagalbos. Kadangi jos naudojamos praktiškai kiekviename žingsnyje. Ir jų dėka baldų gamyba tapo ženkliai paprastesnė, greitesnė bei tikslesnė. Aišku, tam reikia tiek žinių, tiek ir specialios įrangos. Tačiau jau darosi vis sunkiau atrasti meistrų, kurie kažką konstruotų be tokios pagalbos. Nes tai atima tikrai daug laiko, kurį galima sutaupyti bei išnaudoti tikslingiau. Be to, tai leidžia išgauti ir tokį rezultatą, kurį sukurti kažkokiu kitu būdu būtų labai sudėtinga ar netgi praktiškai neįmanoma. O dabar tai daroma itin plačiais mastais.

Ar tai reiškia mažesnę kainą?

Tiesiogiai gaminio kainos su jo gamybos procesu nereikėtų sieti. Kadangi ir pati baldų gamyba yra pakankamai specifinė sritis, kur labai daug priklauso nuo medžiagų bei užsakovo norų. Nes dabar vis dažniau yra kažkas gaminama pagal individualius užsakymus. Ir tam labai pasitarnauja cnc frezavimas, tačiau vis tiek reikia paruošti brėžinius, suplanuoti būsimą baldą. Aišku, šių gaminių kainos lyginti su tais, kurie kuriami pilnai rankomis, nereikėtų, ji tikrai skirsis. Bet tokios technologinės naujovės nereiškia, jog visi baldai smarkiai atpigs. To tikrai nevertėtų tikėtis. Tuo labiau, kad vis daugiau dėmesio skiriama ne kainai, o jų kokybei bei išskirtinumui.

Individualių baldų gamyba bus vis populiaresnė?

Paskutiniu metu pastebima tokia tendencija. Nors ir parduotuvėse galima rinktis iš tūkstančių skirtingų, bet tuo pačiu analogiškų gaminių. Tačiau nemaža dalis žmonių vis tiek prioritetą teiktų individualiems gaminiams. Kadangi tik jie geriausiai gali atitikti asmeninius lūkesčius bei būtų pritaikomi prie interjero ypatybių. Tuo labiau, kad ir būstai šiomis dienomis nėra standartiški ar identiški. Todėl kiekvienuose namuose gali būti skirtingas išplanavimas, kas reikalauja ir skirtingų sprendimų. Aišku, tokios technologijos kaip cnc frezavimas sparčiai prisideda prie to, jog vis daugiau baldų būtų gaminama pagal kiekvieno norus. Ir tai nekainuotų ženkliai daugiau, negu gaminius įsigyjant iš įprastų parduotuvių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *