Netekus artimojo galvoti apie laidotuvių procesus nėra nei laiko, nei noro, nei jėgų. Norisi tik ramiai ir gražiai atsisveikinti su mirusiuoju. Organizuojant laidotuves, dažnai iškyla įvairiausių būtinų poreikių apie kuriuos, galbūt, iš pradžių nei nepagalvojate. Vienas dažniausių klausimų susijusių su laidotuvėmis: rinktis tradicinį velionio šarvojimą ar kremavimą? Visgi, šiandien vis dažniau pasirenkamas kremavimas. Specialistai teigia, jog žinodami šio laidojimo būdo niuansus iš anksto ir nebijodami bet kokių dominančių klausimų klausti paslaugų teikėjo, turėsite daugiau galimybių ramiai atsisveikinti su velioniu.
Laidojimo paslaugų teikėjai pasakoja, jog dažnai kremavimo atsisakoma dėl neva didelės šios paslaugos kainos. Tačiau turėtumėte žinoti, jog į kremavimo paketą dažnai jau būna įskaičiuota:
• Mirusiojo palaikų transportavimas.
• Kremavimo paslauga.
• Dokumentų parengimas.
• Urnos pristatymas.
Kad kremavimo paslaugos jums bus suteiktos atitinkant visus reikiamus reikalavimus, dera atkreipti dėmesį į tokius dalykus:
- Kremavimo trukmė. Visas kremavimo procesas – nuo palaikų įkėlimo į įrenginį iki kapsulės ar urnos su pelenais atidavimo – trunka 2,5–3 valandas. Nesusigundykite greitesnio proceso pasiūlymais. Kremavimas vyksta tikrai ne akimirksniu.
- Garantija ir saugumas. Žmonės kartais baiminasi, kad kremuojant palaikus pelenai nebūtų sumaišyti. Garantiją dėl paslaugos kokybės užtikrina pats kremavimo procesas, vykstantis 3 etapais. Pirmo etapo metu karstas su palaikais įkeliamas į kremavimo įrenginį. Antras etapas prasideda po valandos, jo metu nelieka jokių karsto likučių. Trečiajame etape palaikai bus atvėsinti ir išvalyti specialiu įrenginiu. Tad jeigu kremavimo paslauga atlikta būtent taip – galite būti užtikrinti, jog viskas padaryta teisingai.
- Proceso filmavimas. Siekiant užtikrinti saugumą, tinkamą paslaugų atlikimą, kremavimo patalpoje turėtų veikti vaizdo stebėjimo kameros, o pats procesas turėtų būti filmuojamas.
- Galimybė stebėti kremavimo procesą. Šiandien tą galima padaryti ne tik per technologinį langelį, bet ir nuotoliniu būdu. Artimiesiems suteikiami individualūs prisijungimai stebėti internetu mirusiojo palydėjimą, įkeliant į kremavimo įrenginį.
Jau minėta, svarbiausia yra nebijoti tartis ir klausti specialistų. Kai tik nuodugniai aptarsite visas būtinas ir pageidaujamas paslaugas bei išlaidas, paprašykite tai patvirtinančios sąmatos. Savaime suprantama, jog tokiu morališkai sudėtingu jums gyvenime momentu nenumatyti nesklandumai, ir kartais netikėti būtini pakeitimai ar išlaidos, tikrai yra nepageidautini. Turite žinoti, kad atsisveikinimas su velioniu bei ramus gedėjimas be jokių bereikalingai blaškančių rūpesčių – visiškai suprantama ir pagarbos verta jūsų teisė.