Inovatyvi fotovoltinė įranga ir namuose montuojamos saulės elektrinės pasižymi itin dideliu efektyvumu, greitu atsiperkamumu ir praktiška galimybe prisidėti prie aplinkosaugos idėjų. Naudojant pažangias technologijas saulės elektrinių įrengimas tapo greitas ir paprastas, įrangą lengvai pritaikant įvairioje aplinkoje. Kadangi saulės elektrinės ne tik padeda taupyti elektros energijai skirtas išlaidas, bet tuo pačiu yra atsinaujinantis ir aplinkos neteršiantis energijos šaltinis, šis pasirinkimas sparčiai populiarėja aplinkosauga besidominčių žmonių namuose.
Kas yra saulės elektrinė?
Saulės elektrinė – tai moderni sistema, surenkanti saulės energiją ir paverčianti ją elektros, skirtos buitiniam naudojimui, energija. Ši sistema sudaryta iš fotovoltinių panelių, įtampos keitiklio ir sistemos tvirtinimo jungčių. Priklausomai nuo konkrečiu atveju reikalingo elektros energijos kiekio, įrangai skirtų investicijų ir galimybių, namuose montuojamos saulės elektrinės gali dalinai arba visiškai aprūpinti buitiniam naudojimui reikalinga elektros energija. Paprastai ant individualaus namo stogo montuojama sistema užtikrina, kad didžiąją metų dalį nereikės pirkti elektros tinklų siūlomos energijos, kadangi ją bus galima pasigaminti iš saulės jėgainės.
Ar brangu įrengti saulės elektrinę?
Saulės elektrinės įrengimo kaina priklauso nuo tam tikrų išorinių sąlygų. Ją lemia jūsų pasirinkta fotovoltinė įranga, pageidaujamas suvartoti elektros energijos kiekis ir fizinės elektrinės įrengimo galimybės (t. y. būtina įvertinti elektrinės įrengimo vietą). Šiuo atveju svarbu žinoti, kad Lietuvos gyventojams, nusprendusiems investuoti į saulės energetiką, yra taikomos papildomos nuolaidos ir kompensacijos. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) remia saulės elektrinių įsirengimą, o tai leidžia užtikrinti kur kas greitesnį investicijų atsipirkimą. Be to, įrengus elektrinę namuose, padidėja pačio statinio vertė, kas itin svarbu vertinant bendrą nekilnojamojo turto rinkos situaciją. Skaičiuojama, kad vidutiniškai investicijos į saulės energetiką atsiperka per penketą metų, o išlaidos elektros energijai sumažinamos net iki 75 proc.
Kaip išsirinkti?
Šiandien saulės elektrinės įrengimo sistemas siūlo vis daugiau įmonių ir gamintojų. Svarbu žinoti tai, kad Lietuvoje praktiškai visi gamintojai savo įrangai suteikia dešimties metų ar ilgesnę garantiją, kas reiškia, kad jūsų pasirinkta fotovoltinė įranga tarnaus daugybę metų, o net ir tuo atveju, jei atsirastų gedimai, visuomet galėsite kreiptis į aptarnavimo centrą. Vis dėlto, ieškodami įrangos, kuri geriausiai tiktų jūsų namams, atidžiai pasidomėkite modulių skirtumais ir jų techninėmis savybėmis. Skirtingi gamintojai siūlo skirtingo svorio, išvaizdos, efektyvumo ir, žinoma, kainos įrangą, todėl verta pasikalbėti su specialistais, kurie padės nuspręsti, kuris variantas idealiausiai tiktų jūsų namų elektrinei.