hostingas

Svetainių talpinimas yra tikrai ne vienoda ir nuobodi paslauga, kurią teikia daugybė kompanijų Lietuvoje ir pasaulyje. Hostingas (angl. hosting) yra labai įvairus ir įdomus verslas, kur kas mėnesį atsiranda po keletą naujovių. Norime pristatyti 5 pagrindines hostingo rūšis ir aiškiai papasakoti, kuri jums yra tinkamiausia.

  1. Svetainių hostingas (shared hosting). Tai paprasčiausias svetainių talpinimas, kuris yra skirtas el. paštui ir nedidelei svetainei talpinti. Kaip ši paslauga yra teikiama? Įmonė, turinti savo serverius viename ar keliuose duomenų centruose, savo serverio atmintį srauto pralaidumą ir kitus parametrus sudalina į mažus gabalėlius. Štai vienas toks gabalėlis yra suteikiamas įmonei ar žmogui, kuri jis gali talpinti savo paštą ir interneto puslapį. Tame pačiame serveryje yra dar šimtas ar net daugiau tokių gabalėlių. Jei įmonei reikia daugiau resursų, vietos diske, duomenų bazių, hostingo kompanija tiesiog sujungia laisvus gabalėlius ir sudaro kliento pageidaujamą paketą. Tokiu būdu atskirai galima pasididinti vietą diske, RAM, pralaidumą (bandwidth) ir kitus parametrus.
  2. VPS hostingas. Virtualus privatus serveris veikia panašiai ir tradicinis svetainių hostingas. Keliuose serveriuose (ne viename) esantys resursų gabalėliai yra sujungiami į vieną paketą ir suteikiami užsakovui. Savo ruožtu užsakovas tuos gabalėlius dar gali padalinti ir išskirstyti skirtingiems savo projektams. Taigi, užsisakę VPS hostingą jūs teoriškai galėtumėte teikti svetainių hostingo paslaugas savo įmonės skyriams. Šio talpinimo plano unikalumas yra tas, kad visi reikalingi resursai yra įjungiami labai greitai, nelendant prie fizinio serverio, kuris stovi kažkur duomenų centre (Lietuvoje yra berods 6 duomenų centrai). Vis dėlto, šis planas yra skirtas užsakovams su bent jau minimaliomis serverių administravimo žiniomis. VPS hostingas labai tinka didesniems projektams, įmonėms su daug darbuotojų ir el. pašto dėžučių, el. parduotuvėms, visiems, kas nori paleisti verslo valdymo programas internete.
  3. Debesies hostingas. Debesies hostingas (Cloud hosting) yra labai panašus savo veikimo principu į VPS – jis sudarytas iš skirtinguose serveriuose esančių resursų – atminties srauto, RAM. Skirtumas tas, kad tie serveriai yra ne viename duomenų centre, kaip VPS hostinge. Debesies hostingo tiekėjai naudoja iš karto keliose skirtingose šalyse esančių duomenų centrų paslaugomis. Tokiu būdu užtikrinamas visiškas saugumas ir paslaugos nepertraukiamumas. Be to visada galima reguliuoti lankytojų srautus pagal šalis. Šis hostingas yra skirtas įvairaus dydžio interneto parduotuvėms ir puslapiams, veikiantiems pasaulinėje, o ne lokalioje rinkoje. Trumpiau sakant – tarptautiniams projektams.
  4. Dedikuotas serveris. Dedikuoto serverio nuoma yra paslauga, skirta didelėms įmonėms, norintiems turėti ir patiems valdyti serverius. Pavyzdžiui hostingo paslaugų įmonės naudojasi šia paslauga iš duomenų centrų ar kitų didžiųjų hostingo paslaugų teikėjų. Išsinuomojamas serveris, kuris yra skirtas tik vienai įmonei. Įmonės techninis personalas gauna nuotolinį prisijungimą (duomenų centre lankytis technikams tikrai nereikia, viską padaro vietos darbuotojai) ir patys valdo visą serverį. Ši paslauga yra reikalinga labai didelius projektus valdančioms įmonėms, pavyzdžiui, bankams, viešąsias elektronines paslaugas teikiančioms valstybinėms institucijoms, fintech įmonėms ir t.t.
  5. VDS hostingas. Tai Virtualus dedikuotas serveris. Paprastai jis veikia panašiai kaip VPS hostingas, tačiau skirtumas yra tas, kad VDS resursai yra kur kas didesni ir jis yra valdomas autonomiškai. Tai reiškia, kad užsakovas pats įdiegia visas reikalingas programas ir yra pilnai atsakingas už serverio darbą, nors visi resursai yra imami iš vieno ar kelių skirtingų fizinių serverių.

Pasigirs ir kitų hostingo rūšių, pavyzdžiui, WordPress hostingas, SSD hostingas, Reseller hostingas ir t.t. Žinokite, tai tik tam tikros paslaugos rūšys, bet ne pačio hostingo. Pavyzdžiui WordPress hostingas yra tas pats svetainių talpinimas, tik su tam tikrais standartinių resursų pakeitimais. SSD hostingas yra tas pats VDS hostingas, tik pabrėžiama, kad visi duomenys yra laikomi ne lėtuose HDD diskuose, o greituose SSD diskuose. Tokių hostingo paslaugų yra ir daugiau, tačiau jų nereiktų maišyti su hostingo rūšimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *