Atsinaujinančios energijos asociacijos išplatintame pranešime sakoma, kad atsinaujinantys energijos ištekliai (AEI), kartu su jų jėgainėmis galėtų patenkinti visos Lietuvos elektros energijos poreikį, gaminant 9 teravatvalandes (TWh) per metus. Tokiam projektui įgyvendinti reikėtų 4 mlrd. investicijų.
Lietuva yra užsibrėžusi tikslą didinti energijos gamybą iš AEI. 2017 metais daugiausia elektros iš AEI gamino vėjo jėgainės (1357 GWh), saulės energija gamino 67 GWh elektros. Sparčiai daugėja iš saulės gaminančių elektrą žmonių Lietuvoje skaičius, šiandien jų yra daugiau nei 5000, prie to ženkliai prisidėjo vyriausybės skatinimas parama.
Ar Lietuvoje užtenka saulės energijos?
Lietuvoje ne visos dienos būna saulėtos ir šiltos, tačiau tai ne kliūtis naudoti iš saulės pagamintą elektrą visus metus. Saulės jėgainės daugiausiai elektros gamina šiltuoju metų laiku, bendrai per metus 1 kW galios pagamina 1000 kWh elektros per metus, tai tikrai nėra mažai. Vis tik žiemos metu jėgainės negeneruoja pakankamai elektros, todėl šiuo metu naudojama vasarą sugeneruota elektra, kuri buvo saugoma tinkluose. Dėl galimybės saugoti elektros perviršį tinkluose, žmonės Lietuvoje gali naudoti švarią energiją ištisus metus.
Saulės energija vienas iš didžiausių AEI
Neseniai Lietuvoje, buvo pastatyta viena moderniausių jėgainių, kurios bendra galia 450 kW. Ją įsirengė UAB Biržų duona. Ši jėgainė maksimaliai sugeria saulės energiją, nes jos moduliai juda kartu su saule horizonte, todėl jie visada pakrypę geriausia kryptimi.
Saulės energija vienas iš didžiausių AEI, ji galėtų patenkinti visos žmonijos poreikius, jeigu saulės moduliai būtų įrengti 191 000 kvadratinių mylių plote. Užsienyje saulės energetika taip pat sparčiai žengia į priekį. Nuolat statomos vis didesnės elektrinės, tobulėja technologijos. Jeigu dar prieš 10 metų didžiausia saulės modulių galia buvo 200-250 W, tai šiandien galima įsigyti 300-400 W modulius. Didesnės galios saulės moduliai užima mažiau vietos, pavyzdžiui, ant namo stogo, generuoja daugiau elektros, todėl gyventojai, įsirengę tinkamo dydžio jėgainę, gali sugeneruoti pakankamai elektros visiems metams.