Kaitlentė – be galo svarbus buities prietaisas, padedantis gaminant maistą. Paprastai žmonės, kurie turi didesnes šeimas ar tiesiog mėgsta gaminti įvairius patiekalus, skiria labai daug dėmesio kaitlentės paieškoms ir jos kokybės užtikrinimui. Dažnai renkantis šį įrenginį susiduriama su dilema, kokio tipo kaitlentę vertėtų rinktis. Tad kviečiame susipažinti su galimais kaitlenčių tipais ir jų pliusais bei minusais.
Paprastai kaitlentės yra skirstomos į du tipus: elektrines ir dujines. Gyvenant bute būtina atsižvelgti į tai, ar jame yra įvestas dujų tiekimas. Jei jo nėra, buto savininkams ar nuomininkams reikėtų įsigyti balioną, kuris užima nemažai vietos ir yra labai nepraktiškas turint nedidelę virtuvę. Elektrinės kaitlentės yra kur kas patogesnės, tačiau jų kaina yra ženkliai didesnė nei dujinių. Tiems, kurie nori ir patogumo, ir ekonomiškumo, sukurti tarpiniai variantai. Tai kaitlentės, kuriose yra ir dujų degikliai, ir elektrinės kaitinimo zonos. Plačiau apie kiekvieną.
Dujinės kaitlentės
Pagrindinis šių kaitlenčių veikimo principas – dujos. Šio tipo kaitlenčių degikliai gali būti išsidėstę vienoje eilėje, kuomet visas degimo skyles jungia vienas spindulys, arba turėti net dvi ar tris eiles. Nors dujinės kaitlentės yra ekonomiškesnės ir įkaista labai greitai, reikėtų nepamiršti, kad pačios dujos gali būti pavojingos ir išskiria anglies dioksidą bei monoksidą, kurie kenkia žmogaus sveikatai. Todėl turint dujinę kaitlentę vertėtų įsirengti labai aukštos kokybės vėdinimo sistemą.
Elektrinės kaitlentės
Elektrinės kaitlentės taip pat gali būti kelių tipų. Pats paprasčiausias, visiems gerai pažįstamas variantas – ketaus kaitintuvas su viduje esančiais spiraliniais šildytuvais. Visgi šiandien tokios kaitlentės jau beveik nenaudojamos, o jas pakeitė stiklo keramikos paviršiai, kuriuose įmontuoti juostinio tipo arba halogeniniai kaitinimo elementai. Šiandien vienas labiausiai naudojamų ir saugiausių sprendimų – indukcinės kaitlentės. Jose po keramikos paviršiumi įrengta induktoriaus ritė, kuri elektrinio lauko pagalba padeda šilumai patekti tiesiai į naudojamo indo apačią. Dėl šio sąlyčio, kaista tik indas, o ne pati kaitlentė. Tai padeda taupyti šilumos energijos išteklius, šios kaitlentės iki maksimumo sumažina nudegimų tikimybę ir yra be galo naudingos šeimoms, kurios augina mažus vaikus.