Šiuolaikinis pasaulis yra pilnas pavojų. Nuo kišenvagio piniginę apsaugoti galima tik ją įsidedant į rankinę, bet ką daryti su naujai kylančiomis grėsmėmis? O jos gana naujos ir dar neįprastos.
Šiame straipsnyje papasakosime, kaip atrodo vyriškos piniginės su RFID ir NFC apsauga ir kam jos reikalingos.
Visas dėl naujųjų kreditinių kortelių…
Jei neseniai keitėte savo kreditinę ar debetinę kortelę, veikiausiai pastebėjote, kad ant jos yra nupieštos trys bangelės, panašios į Wi-Fi simbolį, kurį matome kompiuterio valdymo juostos dešinėje pusėje apačioje. Tai reiškia, kad ši kreditinė kortelė turi bekontakčio atsiskaitymo funkciją, kuri leidžia atsiskaityti parduotuvėse tik prilietus kortelę be jokio PIN kodo surinkimo. Tiesa, atsiskaityti galima tik iki 30 eurų sumai. Jei suma didesnė, parduotuvės aparatas paprašo įvesti kodą. Tai labai patogu, kai perkate pietus. Šią funkciją galima aktyvuoti per el. bankininkystę. Ją galima ir išjungti tam tikru metu.
Piktavaliai jau dabar bando naujas pinigų vogimo schemas. Jie gali turėti mobiliuosius POS terminalus, kuriuos priliečia prie jūsų rankinės su pinigine ir taip nuskaitoma 30 ar mažesnė suma. Kaip apsisaugoti nuo tokių sukčių?
Viena iš priemonių – piniginės su RFID apsauga. Iš esmės tai yra ta pati piniginė, tik jos viduje yra specialus audinys ar folijos sluoksnis, kuris trikdo elektroninius signalus ir neleidžia nuskaityti duomenų per piniginę.
Ar tikrai verta bijoti ir keisti pinigines?
Saugumo ekspertai juokiasi gana garsiai ir RFID piniginių poreikį menkina, ypač JAV, kur tokių kortelių yra dar nedaug. Europoje tokių kortelių naudojimas smarkiai įsibėgėja, tad pasakymas, kad „RFID nusikaltimų neegzistuoja“ nėra toks absoliutus.
Piniginės keisti nėra būtina. Jei jau labai bijote dėl saugumo, tiesiog tą kortelę įdėkite į kišenėlę, kurioje dar yra ir folijos lakštelis.
Vagims tai menkas grobis, nes daugelis turi el. bankininkystės programėles, kurios iš karto informuoja apie vykdomas transakcijas. Taigi nuskaičius 30 ir mažiau eurų iš karto gaunamas pranešimas, kad kažkam buvo pervesta pinigų suma. Taigi per kelias minutes gali būti susisiekta su policija. Modernieji kišenvagiai veikia viešajame transporte, masinių renginių metu, kur galimi žmonių susigrūdimai. Viešosiose erdvėse gausu kamerų, tad tokie bandymai būtų greitai išaiškinti. Per kelias minutes sureagavusi policija gali nesunkiai sulaikyti sprunkantį nusikaltėlį, todėl šie sukčiavimo atvejai yra labai nepopuliarūs. Jei jau vogti, tai geriau 500 eurų kainuojantį jūsų Samsung ar iPhone telefoną, o ne 30 eurų iš jūsų kortelės, kuriuos paskui bus lengva atsekti.
Taigi naujų piniginių tikrai pirkti nereikia. Tinka senos geros odinės vyriškos piniginės su daug vietos kortelėms ir monetoms.