Kaip ant mielių augant šildymo kainoms, nekilnojamo turto savininkai ima ieškoti alternatyvių metodų, kaip apsišildyti savo būstą. Pakankamai neseniai, lyginti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Lietuvoje ėmė populiarėti oro kondicionieriai, tačiau dabar savo pirkėjus atranda ir šilumos siurbliai. Tai išties yra naujiena termo pasaulyje, kuri veikia itin inovatyviai. Šilumos siurbliai yra skirstomi į penkias skirtingas kategorijas, priklausomai nuo šilumai išgauti panaudojamų išteklių – termodinaminiai, geoterminiai, šilumos, išmetamo oro šilumos siurbliai bei šilumos siurblių šildytuvai, padedantys sustiprinti šilumos siurblių suteikiamą efektą.
Nors šilumos siurbliai yra išties pažangūs, tačiau veikia jie ganėtinai paprastai. Šilumos siurbliai paskirsto karštą vandenį po namų šildymo sistemą, nepriklausomai nuo to, ar naudojami sieniniai radiatoriai, ar grindinis šildymas. Kaip šilumos siurbliai gamina šilumą? Jie šilumos išties negamina, tačiau ją pasiima iš išorės, skirtingai nuo siurblio tipo. Puikus pavyzdys būtų namai, kuriuose naudojami oro kondicionieriai. Dalį oro ventiliacijos metu kondicionierius pašalina išmesdamas oro perteklių į lauką. Šis išmetamas oras paprastai būna šiltas, o jį šilumos siurblys panaudoja tų pačių patalpų apšildymui. Tokiu atveju nereikia naudoti dujinio ar kieto kuro katilo, kad pilnai apšildyti patalpas.
Be abejonės, šilumos siurbliai yra labiausiai tinkami aukštu energetiniu efektyvumu pasižymintiems namams. Tokiuose namuose šiluma laikosi labai gerai ir neišgaruoja į lauką. Todėl tokio tipo namuose nebūtina šildymo sistemoje palaikyti labai aukštą temperatūrą. Šilumos siurbliai padeda palaikyti optimalią temperatūrą, kurią, žinoma, galima reguliuoti vos tik prireikus.
Tačiau šilumos siurbliai yra pakankamai didelė naujovė šildymo rinkoje, tad ir kaina yra tikrai nežema. Bet kuriuo atveju, šilumos siurbliai niekad netaps impulsyvaus apsipirkimo preke. Ar jums savo namuose verta statyti šilumos siurblį, atsakys tik profesionalai, atlikę specialius skaičiavimus. Į juos įtraukiamas ir pastato energetinis efektyvumas. Juk nesinori, kad apsirūpinus brangia šildymo įranga visas sušildomas oras tiesiog išeitų pro nesandarius namų kampus. Plintant atsinaujinančių išteklių energetikai, šilumos siurbliai gali būti puikus pasirinkimas. Padedant sumažinti kenksmingų detalių emisiją į išorę, daroma nauda mūsų planetai, o už tai neabejotinai padėkos ateinančios kartos.