Mokesčiai verslui šiandien ir ateityje

Mokesčiai verslui Kas yra mokesčiai? Galima pateikti įvairių apibūdinimų. Tai procentinė pelno dalis, mokama valstybei; įstatymais apibrėžta pinigų suma, kurią reikia sumokėti valstybei; ekonominę veiklą vykdančių asmenų prievolė. Mokesčiai verslui – ne tik apibrėžimų klausimas, bet ir plačių diskusijų objektas.

Yra dvi mokesčių rūšys, kurias vertėtų aptarti. Progresiniai ir proporciniai.

Progresiniai mokesčiai

Tikriausiai ne kartą girdėjote apie progresinius mokesčius, apie tai, kad jie galėtų atnešti naudos. Tiesa, nuomonės susikerta (turbūt taip yra visur, kur pradedamos gvildenti rimtos temos). Na, o esmė – didėjant pajamoms didėja ir mokesčiai. Tad tie, kurie uždirba mažiau, ir atseikėti turi mažiau.

Proporciniai mokesčiai

Proporciniai mokesčiai lietuviams yra įprastesni, mokami nuo pajamų, bet nekintantys, kai pajamos mažėja ar didėja. Kaip pavyzdžius galima įvardyti socialinio draudimo įmokas, gyventojų pajamų mokestį, žemės mokestį. Vis dėlto žodis „proporcinis“ nereiškia, kad mokesčiai verslui apskritai nekis. Štai socialinio draudimo įmokos, mokamos kas mėnesį, nepasižymi stagnacija. Didėjant minimaliam darbo užmokesčiui, didėja ir šis mokestis. Nesunku prisiminti laikus, kai PSD buvo kiek daugiau nei 70 litų. O štai dabar suma viršija 34 eurus ir pavertus litais būtų daugiau nei 100.

Apie pasiūlymus, galinčius padėti verslui

Valdžiai pradėjus dalyti užuominas, kad būtų galima priimti įstatymą, atleidžiantį naujas įmones pirmus metus nuo mokesčių, verslą kurti planuojantys žmonės suklūsta. Juk mokesčių lengvatos susijusios su lengvesnio starto galimybe. O ir rizika būtų mažesnė. Juk sunku prognozuoti, ar nauja įmonė sėkmingai išvystys veiklą. Galimybė nemokėti mokesčių padėtų sklandžiau išsijudinti ir vėliau, praėjus metams, pildyti valstybės iždą.

Ne tik mokesčiai verslui, bet ir daug kitų veiksnių lemia sklandumą arba nesklandumą. Svarbiausia – rasti tikslios informacijos, kokie šiuo metu yra tie mokesčiai verslui ir kokie aktualūs su jais susiję aspektai. Prognozės kartais džiugina, o kartais, deja, nelabai. Bet pirmiausia aktualu, kas vyksta šiandien, kokia situacija dabar ir nuo ko pradėti tą verslą. Aišku, ilgalaikė perspektyva ne ką mažiau svarbi. Daugelis ekonominę veiklą vykdančių asmenų netgi labai akcentuotų, kad būtent ilgalaikė perspektyva lemia vienokius ar kitokius sprendimus – juk tikimasi, kad įmonė sėkmingai veiks ne mėnesį ir ne du.

O kad sėkmė išties aplankytų, stengiamasi surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos ir apgalvoti kuo daugiau žingsnių į priekį.

Daugiau informacijos apie verslo kūrimą ir mokesčius rasite čia.

 

 

 

 

Kodėl neverta pardavinėti įmonės pažįstamiems?

imoniu pardavimasIšaušo ta diena, kuomet supratau, kad reikia atsipūsti. Taip liaudiškai sakant padaryti restartą žmogystai, kuri anksčiau vadinosi žmogumi, o dabar sėdi mano kėdėje ir padėrusiu, nieko nematančiu žvilgsniu, spokso į ekraną. Todėl nusprendžiau parduoti įmonę ir greitai supratau, kad tai padaryti nėra taip lengva. Viena vertus, uždaryti įkurtą ir pelningai veikiantį juridinį asmenį gaila, kita vertus, sudėtinga surasti kas svajotų įsigyti įmonę su istorija, dar sudėtingiau tai padaryti neprarandant draugų.

Draugai ir pinigai nesuderinama

Sakoma, kad kai smegenyse tuščia reikia išgerti vitamino, kuris skatina kažkokio hormono veiklą. Gėriau ir vieno, ir kito vitamino. Deja nepadėjo, todėl imoniu pardavimas tapo tam tikra išeitimi. Pirmiausiai, pasakiau apie tai savo draugams ir pažįstamiems. Bėda, niekas iš jų nedirba toje srityje, kurioje dirbu aš. Tie, kurie čia darbuojasi neturi laiko ir noro dar vienai popamokiniai veiklai. Kitiems – žalias arba dar žalesnis miškas juridiniai įmonės valdymo ypatumai. Supratau, kad imoniu pirkimas nėra kiekvieno lietuvio kasdienis pirkinys. Todėl potencialių klientų pradėjau dairytis kitur.

Pasirinkau socialinius tinklus ir teko dar kartą nusivilti. Pasirodo, net naujai isteigtu imoniu pardavimas nėra toks paklausus kaip tikėjausi. Taigi, parduodamos uab buvo apipiltas komentarais apie balansą, apie neva susikaupusias skolas ir dar šimtą dešimt komentarų, kurie prasilenkia su realybe, kaip marsas prasilenkia su merkurijumi.

Įmonės pardavimu nekiekviena bendrovė nori rūpintis

Nusprendžiau parašyti kompanijai, kuri tuo užsiima. Čia taip pat teko pavargti. Juk nauju uab pardavimas yra sudėtingesnis nei jų pirkimas. Juolab, uab pirkimas pardavimas yra populiaresnis nei nupiepusios MB. Tada kilo mintis, reorganizuotis. Pradėjau svarstyti kaip tai padaryti. O gal nepavyks? Gal paprasčiau likviduoti veiklą? Į šiuos klausimus atsakė tik viena bendrovė, kuriai imoniu pardavimas (ar tai būtų MB, ar UAB) yra kasdieninis darbas. Kadangi jie dirbo pagal sutartį ir už tam tikrą sandorio procentą, man ši procedūra nekainavo nieko, o atnešė pelną, kurio nebūtų atnešęs likvidavimas.

Procedūra varginanti ir ilga?

Procedūra su kitos įmonės pagalba buvo greita ir paprasta (vienai tektų vargti daug ilgiau). Juolab, imoniu pardavimas visuose miestuose toks pats (imoniu pardavimas vilniuje, imoniu pardavimas kaune, uab pardavimas klaipedoje). Jeigu būčiau pardavusi bendrovę draugei ir jai verslauti nepavyktų… Greičiausiai, su įmonės bankrotu ateitų galas ir mūsų draugystei. Kita vertus, ar nebūtų gaila savo kūdikio, ar nekaltinčiau jos dėl tokios verslo baigties? Todėl dabar suprantu, kad pažįstami ir draugai nėra tinkami verslo pirkėjai.

Įmonės steigimas – pagrindiniai žingsniai

įmonės steigimasApsispręsti kurti savo verslą – visada nemažas iššūkis, žadantis pokyčius ir perspektyvas, tačiau neatsiejamas nuo  daugybės neišvengiamų žingsnių. Įmonės steigimas, tiksliau proceso sudėtingumas, priklauso nuo būsimos įmonės veiklos pobūdžio, dydžio, savotiškai – ir nuo steigėjo patirties. Akivaizdu, kad pirmą kartą susidūrus su įmonių steigimo procesais, steigėjui gali iškilti nemažai neaiškumų, todėl natūralu, kad visada praverčia specialisto konsultacijos. Čia praversti gali įmonės UAB „Apskaita AG“ konsultacijos ir bendrovės internetinėje svetainėje  http://imoniu-steigimas.eu/ pateikta informacija.

Trumpai apibūdinant įmonės steigimo procesą, būtų galima išskirti svarbiausius žingsnius. Visų pirma startuojama nuo steigimo sandorio sudarymo, kurį seka įmonės pavadinimo pasirinkimas. Šis glaudžiai susijęs su prekės ženklo bei logotipo kūrimu. Atidaroma įmonės kaupiamoji sąskaita banke, pildomi bei ruošiami būsimos įmonės dokumentai. Vėliau dokumentai tvirtinami pas notarą ir įmonė registruojama Juridinių asmenų registre ir atidaroma pagrindinė sąskaita banke. Iš pirmo žvilgsnio paminėti žingsniai gali pasirodyti labai aiškūs ir paprasti, tačiau bendras procesas reikalauja nemažai pastangų ir laiko. Vien pavadinimo pasirinkimas reikalauja pasverti daugybę faktorių, tarp kurių –idėjos išskirtinumas, pavadinimo unikalumas, ateities perspektyva, skirtumas nuo rinkoje esančių įmonių pavadinimų.  Bendrovės UAB „AG apskaita“ išsamia pateikti skirtingų pobūdžių įmonių steigimo žingsniai. Juk įmonės steigimas ir proceso terminai bei sudėtingumas priklauso nuo to, ar norima steigti uždarąją akcinę bendrovę, ar mažąją bendriją, ar viešąją įstaigą, ar individualią įmonę. Sava specifika pasižymi asociacijos steigimo, labdaros fondų steigimo procesai. UAB „AG apskaita“ teikia profesionalias konsultacijas ne tik steigimo klausimais, bet ir padeda pasirinkti tinkamą steigiamos įmonės pobūdį, informuoja apie terminus, būsimus buhalterinius procesus, teikia konsultacijas verslo finansavimo bei galimybių klausimais, informuoja apie mokesčių, kreditų ir visus buhalterinės veiklos aspektus. Turint omenyje, kad šiandien viena svarbiausių žmogaus valiutų yra laikas, visada naudinga ne tik įmonės steigimo konsultacijas, bet ir patį nemažai techninio darbo reikalaujantį procesą patikėti specialistams. Pristatomos įmonės internetinėje svetainėje pateikiamas išsamus skirtingų pobūdžių įmonių steigimo kainoraštis, pateiktos kitų paslaugų kainos. Patrauklus paslaugų aprašymas, geri atsiliepimai tik patvirtina, kad UAB  „AG apskaita“ – puiki galimybė įmonę įsteigti greitai ir saugiai.

Įmonės steigimas gali būti paprastas ir malonus procesas. Svarbu savo darbus ir būsimą turtą patikėti tikriems profesionalams.

UAB privalumai

UAB pardavimasNors Lietuvoje yra labai daug skirtingo pobūdžio įmonių – drąsiai galima sakyti, kad UAB yra viena populiariausių. Kol vieni nuo pat pradžių steigia savo įmones ir tiki, kad jos bus labai sėkmingos, tuo tarpu kiti renkasi pirkimo iš kitų galimybę. UAB pardavimas Lietuvoje populiarus, kadangi jauniems verslininkams nusipirkti įmonę reiškia kur kas pigiau pradėti savo verslą. Tiesa, lyginant su kitomis įmanomomis įmonėmis Lietuvoje – UAB tikrai geriausias pasirinkimas. Kodėl? Galima pabrėžti akivaizdžius pliusus.

  • UAB įstatinis kapitalas nėra jau toks didelis, kad pradedantysis verslininkas negalėtų susirasti investicijų iš kur jį gauti. Šiuo metu jis siekia kiek daugiau nei 3 000 eurų, taigi suma tikrai nėra labai didelė. Žinoma, ne visų kompanijų steigimas apskritai reikalauja pradinio įnašo, tad klausimas, kodėl verta pasirinkti šį variantą ir dar mokėti? Atsakymas antrame punkte?
  • Labai džiaugiamasi tuo, kad turint UAB asmuo paprasčiausiai nerizikuoja savo turtu. Tai reiškia, kad jis gali drąsiai rizikuoti ir net priimti kokius nors neįprastus sprendimus, jeigu galvoja, kad jie gali būti naudingi. Paprasčiausiai, jeigu kompanija bankrutuos – asmens turtas bus visiškai neliečiamas.
  • Galima akcentuoti ir tai, kad UAB turėjimas neįpareigoja nuolatos žiniasklaidai pasakoti, kokie yra jūsų veiksmai. Šiuo atveju AB yra visiškai atvira visiems, kuri tik nori daugiau apie ją sužinoti.
  • Kiekvienas savininkas turi tam tikras akcijas, kurios ir padeda būtų bendrasavininku. Turimos akcijos gali būti padovanojamos arba parduodamos, taigi labai paprasta perleisti savo įmonės dalį kitiems. Tokiu atveju egzistuoja ir UAB pardavimas. Tačiau tokiu atveju viskas kur kas paprasčiau tuomet, kai visos akcijos priklauso vienam žmogui.
  • Turint UAB yra labai daug lengvatų, kurias suteikia valstybė. Paprasčiausiai siūlome pasidomėti ir kuo detaliau išsiaiškinti visas detales, kad minimos nuolaidos Jums būtų paprasčiausiai sėkmingai pritaikomos.

UAB puikus būdas siekiant įgyvendinti savo svajones bei norus. Niekas kitas už jus nepadarys to apie ką svajojote ilgą laiką. Siūlome drąsiai pasižiūrėti į likimą ir ryžtingai įgyvendinti savo svajones.