Kaip tapti programuotoju?

programavimo kursai

Pakeisti profesiją – didelis iššūkis, kuriam reikalingos milžiniškos asmeninės pastangos, tinkama motyvacija ir šeimos palaikymas. Nepaisant to yra žmonių, kurie ryžtasi drastiškai keisti savo gyvenimą. Dalis jų keičia ir gyvenimo būdą. Štai kažkada Jonas dirbo sandėlyje prekių kroviku. Darbo biržoje jis pasirinko su kompiuteriais susijusią specialybę. Dabar Jonas žengia pirmuosius programuotojo žingsnius. O taip, jis tapo vienos iš geidžiamiausių profesijų atstovu. Tiesa, jo programavimo įgūdžiai dar nedideli, tačiau interneto puslapius jis kurti jau gali…

Atlyginimas? 1000 eurų. Taip tai ne žadėti 3000-5000, kaip kad kalbama tam tikruose sluoksniuose. Bet toks atlyginimas yra didesnis, negu sandėlio darbuotojo. Ir kur kas švaresnis. Ar sunkesnis tai darbas? Jonui sandėlyje buvo sunku, nes jis ne itin stambaus kūno sudėjimo. Vaikystėje jis nesportavo, kaip patrakęs, tad programuotojas yra būtent tai, ko tikėjosi.

Kodėl po mokyklos nestojo į programuotojus? Jonui dabar jau trisdešimt ketveri metai. Kai prieš daugiau nei 15 metų jis baiginėjo mokyklą, programuotojai buvo mistinė specialybė. Į programavimą galėjo stoti tik tie, kas buvo puikūs matematikai. Deja, matematika nebuvo stiprioji jo pusė…

Atpažįstate bent iš dalies save šioje istorijoje? Reiškia tikrai galite tapti programuotojais. Reikia tik užsispyrimo ir nenuleisti rankų. Nuo ko pradėti?

Kelias į programavimo pasaulį prasideda nuo programuotojų kursų.

Programuotojų kursai yra kelių rūšių. Vieni jų moko Python, Ruby on Rails, Laravel platformų pagrindų. Tai kursai pažengusiems programuotojams, kuriems darbe reikia keisti programavimo įpročius ir profilį. Kiti gilina PHP, .NET, C++ žinias, kurias buvo gavę studijų metu. Treti programuotojai pradeda nuo „Front end“ dalykų – HTML, CSS ir JAVAsript. Tai realiai tie dalykai, kurie reikalingi kuriant interneto puslapius.

Nuo „Front end“ programavimo kursų ir reiktų pradėti programuotojo karjerą.

Interneto puslapių kūrėjų darbas yra gana dinamiškas ir įdomus. Kas dieną susiduriama su vis naujais iššūkiais. Dabar karaliauja WordPress – atvirojo kodo platforma, kuri yra labai paprasta ir nesunkiai valdoma. Programuotojui reikia paimti dažniausiai jau paruoštą dizainą ir prijungti tam tikras funkcijas. Kai kurias funkcijas gali prireikti išjungti. Dizaino kūrėjai viską yra aprašę, tad galima drąsiai redaguoti jų dizaino kodą ir daryti tai, kas reikalinga užsakovui. Tai nesudėtingos užduotys su kodu ir stiliais. Niekas nesako, kad dabar reikės paruošti iš koto verčiančią animaciją. Tiesiog paprasti uždaviniai reikalauja paprasto sprendimo.

Po metų intensyvaus darbo su interneto puslapiais, atsiras poreikis mokytis PHP ir duomenų bazių valdymo. Programuotojai nuolatos mokosi (apie jų specifiką rašoma šiame straipsnyje: https://www.codeacademykids.com/programavimo-kursai/ ). Tai daro kas dieną, nes toks darbas – ieškoti sprendimų. Kuo daugiau praktikos, tuo greičiau tobulėjama.

Niekas nesako, kad palankę 2 mėnesius trunkančius kursus iš karto galėsite programuoti sudėtingiausias Microsoft programas. Tam užtruksite keletą metų. Kiekvienais metais galite išmokti po naują kalbą arba programavimo platformą. Tokiu būdu per keletą metų padidės ir atlyginimas nuo to 1000 iki 3000 eurų į rankas. Jei pradėsite dirbti sau, pajamos gali būti dar didesnės. Ir viskas tik dėl to, kad pradėjote mokytis ir nebijojote keistis.

 

 

Kaip greitai išmokti naudotis programine įranga?

programine iranga

Programinės įrangos naudojimas kasdien darbo vietoje – daugelio žmonių kasdienybė. Jeigu yra kompiuteris – tikrai bus naudojamasi ir tam tikra programine įranga, kuri gali užtrinti, kad tam tikri darbi bus atlikti kur kas greičiau, paprasčiau ir sistemingiau. Tiesa, tinkama programų priežiūra reikalauja žinių ir sumanumo, tad paprasčiausiai nebus įmanoma siekti kokybės be profesionalios pagalbos.

Programinės įrangos licenzijavimas turėtų būt atliekamas profesionalų rankoms, kuriems tai – kasdieninė duona ir kurie yra tikri, kad jų darbai bus vainikuojamas norimu rezultatu, kuris dažniausiai neatsiejamas nuo galimybės naudotis programomis patogiai, be jokių trukdžių ir ypač maksimaliai išnaudojant kiekvieną smulkmeną.

Su specialistais – viskas paprasčiau

Pats greičiausias ir sistemingiausias būdas išmokti tinkamai naudotis programine įranga – susirasti profesionalus (pavyzdžiui iš Squalio.com), kurie gali jums padėti, paaiškinti ir patarti, kokia konkrečiai programinė įranga geriausia jūsų atveju. Kadangi pasirinkimas labai platus – kiekvienas gali pasiūlyti tai, kas jums labiausiai tinka. Svarbiausia, kad programinės įrangos licencijavimas atliekamas ne vieno profesionalo, tad kreipusis į kompaniją, kuri teikia tokias paslaugas – jums bus pasiūlyta visa komanda profesionalų, kure visą padarys už jus ir tuo pačiu suteiks galimybę gauti reikalingas žinias ir programas, kurios yra reikalingos. Bet kuriuo atveju, su specialistais visada viskas yra paprasčiau, tad pasinaudokite galimybėmis ir jos leis sistemingai išnaudoti pasiūlymus.

Specialūs kursai, kurie kainuoja brangiau

Žinoma, norint išmokti greitai ir kokybiškai naudotis programine įranga – labai svarbu pasikliauti profesionalais, kurie pateikia info sistemingai ir tvarkingai. Šiuo atveju reikia įvertintini tai, kad galima rasti labai daug įvairiausių kursų, kurių metu aiškinama, kaip reikia naudotis tam tikra programine įranga. Tačiau tokie kursai ne visada būna veiksmingi, galiausiai, ne visada pavyksta įsisavinti reikalingą info.

Kur kas geriau samdytis tuos profesionalus, kurie užtikrina, kad programinės įrangos licencijavimas bus atliekamas kokybiškai ir būtent taip, kaip jūs labiausiai norite. Svarbiausia, kad kartu bus atlikti įdiegimo darbai, papildomai darbuotojai bus apmokyti, galiausiai, jeigu iškils kokios problemos – visos jos bus gana nesunkiai išsprendžiamos. Akivaizdu, kad kiekviena įmonė, kuri nori, kad biuro darbuotojai sistemingai atliktų jiems paskirtus darbus, turėtų tai įvertinti tai kliautis specialistais, kurie gali padėti pasiekti kokybę.

Kaip pasirinkti profesionalus?

  • Visada verta apgalvoti kainoraščius, kadangi daugeliui žmonių kaina yra viena svarbiausių kriterijų, kuris gali padėti tinkamai apsispręsti, kokią pinigų sumą galima skirti, kad investicijos patenkintų poreikiui.
  • Tuo pačiu verta skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie padės susidaryti nuomonę apie tam tikros žmonės suteikiamas paslaugas.
  • Suprantama, kad reikia apgalvoti, kokių tiksliai paslaugų reikia. Jeigu norite būt ramus, kad programinė įranga visada veiks kokybiškai ir nekils jokių problemų – tokiu atveju geriausia imti pilną komplektą, kadangi ta užtikrina,kad viskas veiks sistemingai ir būtent taip, kaip jums labiausiai reikia.

Profesionalai dirba su skirtingomis įrangomis, tad pagal savo poreikius galite pasirinkti tai, kas jums labiausiai tinka. Svarbiausia – lyginimas ir derinimas, kadangi tai galiausiai vainikuoja nuostabias paslaugas, kurios atvers galimybes sistemingai dirbti su geromis įrangomis ir tuo pačiu džiaugtis, kad iškilus problemoms jos bus greitai ir paprastai sutvarkytos. Kai norisi kokybės – kiekvienas gali jos skirti tiek, kiek reikia, kad rezultatas pilnai patenkintų poreikius.

Programinės įrangos licenzijavimas  – sudėtingas darbas, tad palikite jį tam, kas geriausiai žino detales, kurios ir garantuoja kokybę.