Mobilūs telefonai vaikams: ar tikrai reikia ir kada?

išmanieji telefonai

Statistika rodo, kad mobilūs telefonai visame pasaulyje populiarėja žaibiškai. Regis, visiškai ne naujas prietaisas jau nebeturi plėsti savo klientų rato, tačiau taip yra todėl, kad įvairiose šalyse senyvo amžiaus žmonės mobiliaisiais ima naudotis tik dabar. Be to, daugelyje šalių vis jaunesni žmonės įsigyja pirmuosius savo telefonus. Ši tema dažniausiai tampa svarbiu klausimu atžalas auginantiems vaikams.

Kada laikas pirmajam?

Klausimas, kada jau laikas pirkti atžalai pirmąjį mobilų telefoną, anksčiau ar vėliau aplanko visus šiuolaikinius tėvus. Statistika rodo, kad vaikų amžius, kada jie jau turi pirmąjį savo mobilųjį, kasmet vis jaunėja. Pastaruoju metu pagal tėvų apklausas, manoma, kad pirmąjį savo telefoną vaikai gauna būdami 7-10 metų amžiaus. Tai reiškia, kad dažniausiai tėvai ryžtasi nupirkti atžalai mobilų telefoną, kai šis ima lankyti mokyklą.

Dažniausiai tam yra svarios priežastys: tėvai nori žinoti, ar vaikui viskas gerai, norisi turėti galimybę su juo susisiekti, o ypač tais atvejais, kai tėvai kasdien veža vaiką į mokyklą bei vyksta paimti iš jos. Tokiu atveju mobilus telefonas, regis, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi.

Tačiau taip pat labai svarbu pabrėžti ir tai, kad kai kurie vaikai su mobiliaisiais susipažįsta daug anksčiau nei turi savo telefoną. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai tėvai dar mokyklos nelankantiems vaikams leidžia žaisti su savo telefonais. Tai nėra pati geriausia praktika, nes mobilūs telefonai vaikui tampa kaip žaisliukai, kuriais nereikia rūpintis, jie yra pramogos dalis. Dažniausiai tokie vaikai ima daug ankščiau tėvų reikalauti nupirkti jiems asmeninį mobilų telefoną.

Kokį telefoną rinktis?

Gyvename tokioje visuomenėje, kurioje labai gajus vartotojiškas požiūris į pirkinius ir deja, tačiau vaikai yra ta visuomenės dalis, kuri labai greitai pasiduoda reklamai ir manipuliacijomis. Mobilūs telefonai – vienas iš tų produktų, kuris labai domina vaikus ir paauglius. Dažnai jie linkę įsigyti kuo modernesnius ir naujesnius telefonus. Tačiau tik todėl, kad galbūt kažką panašaus turi kaimynas.

Tuo tarpu gamintojai šiandien jau taikosi prie tėvų poreikių ir siūlo pačius įvairiausius variantus vaikams. Kiekvienas mobiliais telefonais prekiaujantis salonas turi bent kelis modelius, pritaikytus vaikams. Jie lengvai naudojami, nėra greitai pažeidžiami ir dažniausiai nekainuoja didžiulių pinigų. Be to, tėvams reikėtų atminti, kad mobilieji telefonai vaikams turėtų būti ir apdraudžiami. Taip pavyksta išvengti neplanuotų išlaidų. Apie tai, kokie mobilieji telefonai šiuo metu yra patraukliausiomis kainomis, visada galima sužinoti portale kainos.lt supažindinkite vaiką su įvairiais pasiūlymais ir kartu priimkite abiems priimtiną sprendimą.

Išmanieji telefonai – privalumas kiekvieną dieną

išmanieji telefonaiGyvename naujų idėjų ir technologijų pasaulyje. Įvairios naujovės padeda keisti visų mūsų kasdienybę į gerąją pusę. Išmanieji telefonai – viena iš sričių, leidžiančių kur kas patogiau atlikti tūkstančius pačių įvairiausių veiksmų kiekvieną dieną. Atrodo tai tik vienas prietaisas, tačiau jo galimybės neišsemiamos.

Mobilieji telefonai atveria itin plačias galimybes kiekvienam asmeniui. Su išmaniuoju įrenginiu ir interneto ryšiu gyventi šių dienų pasaulyje dar niekada nebuvo taip patogu ir paprasta.

Greita informacijos paieška

Naršyti internete dabar galima bet kur, kadangi su išmaniuoju telefonu tai padaryti gali kiekvienas. Bevielis interneto ryšys ir platus informacijos šaltinis yra po ranka kad ir kur bebūtumėte ar kad ir ką beveiktumėte. Jei reikia informacijos apie ieškomą prekę ar paslaugą, nereikia ieškoti kompiuterio ar prašyti draugų pagalbos, nes viską patogu ir greita atlikti su savo išmaniuoju telefonu. Didelis ekranas, ilga baterijos tarnavimo trukmė ir greitas internetas – viskas, ko reikia nevaržomam informacijos ieškojimui.

Prekės ir paslaugos

Internete patogu naršyti daugeliu atvejų, tačiau viena iš svarbesnių ir populiaresnių – prekių ir paslaugų paieška. Kai reikia surasti informaciją apie tam tikrą prekę ar paslaugą ir ją įsigyti, viską patogu atlikti su savo telefonu. Išmanieji telefonai ir elektroninė bankininkystė leidžia bet kur ir bet kada atlikti pinigų operacijas, tad įsigyti pirkinį patogu ir lengva net ir kelionės metu, kai šalia nėra kompiuterio ar grynųjų pinigų. Lygiai taip pat patogu rasti netoliese esančias prekybos vietas – tam tereikės pasinaudoti Google Maps aplikacija, kuri leis surasti ieškomą tikslą ir nurodys kelią iki jo.

Bendravimas ir pažintys

Socialinių tinklų plėtra ir toks didelis jų populiarumas smarkiai pakeitė tai, kaip mes bendraujame. Išmaniuoju telefonu vos per kelias sekundes vienas žmogus gali parašyti žinutę kitam žmogui visiškai nemokamai. Ir tai ne vien žinutės, bet ir skambučiai, nuotraukos, judančios animacijos, vaizdo įrašai ir dar kur kas daugiau. Informacijos dalinimasis su draugais ir visu pasauliu tapo didžiulis, tad darosi sunku neatsilikti nuo visų naujienų, kuriomis dalinasi draugai ir kiti asmenys.

Taigi, galima daryti išvadą, jog išmanieji telefonai keičia žmonių gyvenimą. Jie keičia tai, kaip mes atliekame įprastus darbus, kaip ieškome informacijos ir bendraujame. Tai įrenginys, kuris leidžia palengvinti pačius paprasčiausius ir sudėtingiausius darbus kiekvieną dieną.