Kaitelentės ir jų tipai

kaitlentės

Kaitlentė – be galo svarbus buities prietaisas, padedantis gaminant maistą. Paprastai žmonės, kurie turi didesnes šeimas ar tiesiog mėgsta gaminti įvairius patiekalus, skiria labai daug dėmesio kaitlentės paieškoms ir jos kokybės užtikrinimui. Dažnai renkantis šį įrenginį susiduriama su dilema, kokio tipo kaitlentę vertėtų rinktis. Tad kviečiame susipažinti su galimais kaitlenčių tipais ir jų pliusais bei minusais.

Paprastai kaitlentės yra skirstomos į du tipus: elektrines ir dujines. Gyvenant bute būtina atsižvelgti į tai, ar jame yra įvestas dujų tiekimas. Jei jo nėra, buto savininkams ar nuomininkams reikėtų įsigyti balioną, kuris užima nemažai vietos ir yra labai nepraktiškas turint nedidelę virtuvę. Elektrinės kaitlentės yra kur kas patogesnės, tačiau jų kaina yra ženkliai didesnė nei dujinių. Tiems, kurie nori ir patogumo, ir ekonomiškumo, sukurti tarpiniai variantai. Tai kaitlentės, kuriose yra ir dujų degikliai, ir elektrinės kaitinimo zonos. Plačiau apie kiekvieną.

Dujinės kaitlentės

Pagrindinis šių kaitlenčių veikimo principas – dujos. Šio tipo kaitlenčių degikliai gali būti išsidėstę vienoje eilėje, kuomet visas degimo skyles jungia vienas spindulys, arba turėti net dvi ar tris eiles. Nors dujinės kaitlentės yra ekonomiškesnės ir įkaista labai greitai, reikėtų nepamiršti, kad pačios dujos gali būti pavojingos ir išskiria anglies dioksidą bei monoksidą, kurie kenkia žmogaus sveikatai. Todėl turint dujinę kaitlentę vertėtų įsirengti labai aukštos kokybės vėdinimo sistemą.

Elektrinės kaitlentės

Elektrinės kaitlentės taip pat gali būti kelių tipų. Pats paprasčiausias, visiems gerai pažįstamas variantas – ketaus kaitintuvas su viduje esančiais spiraliniais šildytuvais. Visgi šiandien tokios kaitlentės jau beveik nenaudojamos, o jas pakeitė stiklo keramikos paviršiai, kuriuose įmontuoti juostinio tipo arba halogeniniai kaitinimo elementai. Šiandien vienas labiausiai naudojamų ir saugiausių sprendimų – indukcinės kaitlentės. Jose po keramikos paviršiumi įrengta induktoriaus ritė, kuri elektrinio lauko pagalba padeda šilumai patekti tiesiai į naudojamo indo apačią. Dėl šio sąlyčio, kaista tik indas, o ne pati kaitlentė. Tai padeda taupyti šilumos energijos išteklius, šios kaitlentės iki maksimumo sumažina nudegimų tikimybę ir yra be galo naudingos šeimoms, kurios augina mažus vaikus.

Tinkamiausio šaldiklio pasirinkimas

saldikliaiLietuviai – agrariška tauta. Šiltuoju metų laiku jie sėkmingai augina daržoves, kad žiemą turėtų kuo mėgautis. Tiesa, vakavimas kiek pakeičia skonį, todėl šaldymas yra kita dažnai išbandoma alternatyva. Šaldikiai yra beveik kiekvieno lietuvio namuose, kadangi tai puiki galimybė visada saugoti maistą ir net žiemos metu mėgautis nuostabiausiais špinatais.

Šiuo metu egzistuoja labai platus skirtingų šaldiklių pasirinkimas. nurodysime kriterijus, kurie patys reikšmingiausi ieškant tinkamiausio šaldiklio.

  1. DYDIS. Tai bene pats pirmas kriterijus, kuris yra apgalvojamas tuomet, kai reikia šaldiklio. Priklausomai nuo to, kiek žmonių juo naudotis – ieškoma ir atitinkamo varianto. Jeigu jis skirtas didelės šeimos maistui laikyti – tokiu atveju reikėtų ir didesnio šaldytuvo. Kita vertus, jeigu jis yra skirtas tik vienam žmogui – atitinkamo dydžio įranga yra reikalinga.
  2. KAINA. Tai antrasis kriterijus, kuris dažniausiai apgalvojamas ieškant konkrečios įrangos. Šaldikliai savo kaina gali labai skirtis. Tačiau skiriantis kainai skiriasi ir kiti veiksniai, kuriuos reikia įvertinti. Taigi, kaina neturėtų būti pagrindinis vertinimo kriterijus.
  3. EKONOMIŠKUMAS. Ieškodami šaldiklio taip pat įvertinkite ir jo ekonomiškumo klasę nuo toki, kurie yra A+++ klasės iki tokių, kurie yra G klasės. Žinoma, kad kuo ekonomiškesnis – tuo daugiau jis kainuoja. Visgi, pigiau yra brangiau sumokėti už įrangą, kad vėliau jos išlaikymas būtų pigus.
  4. PADĖTIS. Šaldikliai gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Priklausomai nuo to, kokio dydžio įrangą pirksite ir ką joje laikysite – reikia ir konkrečios technikos.
  5. VIDUS. Tiksliai įvertinkite ieškomo šaldiklio turinį. Horizontalūs dažniausiai būna be jokių smulkių lentynėlių, kuriose galima klasifikuoti daiktus. Tuo tarpu vertikalūs turi ne tik lentynas, tačiau ir stalčiukus.
  6. GAMINTOJAS. Plačiau pasidomėkite skirtingų gamintojų pasiūlymais ir juos palyginę apsispręsite, kurio gamintojo produkcija naudotis būtų geriausia ir kuri gebėtų labiausiai patenkinti Jūsų poreikius. Kuo daugiau žinosite – tuo paprasčiau bus nuspręsti.

Geras šaldiklis namuose garantuoja, kad pavyks ištisus metus mėgautis nuostabiu maistu. Taip pat, atsargai visada turėsite puikaus lietuviško maisto.