telefonspynėsVartų sargas nuo senų laikų turi svarbią simbolinę prasmę, įsišaknijusi net ir mūsų mitologijoje, tautosakoje. Nors gyvename nebe tokiame pasaulyje, kuriame reikėtų prie vartų tarti „Sezamai, atsiverk“ ar įminti tris rūmų vartų sargo užduotas mįsles, tačiau durų sargybiniai išlikę, ir jų funkcijas šiais laikais atlieka telefonspynės. Platus telefonspynių pasirinkimas leidžia kokybiškai, išmaniai ir patogiai apsaugoti daugiabučius, nuosavus namus, įmones, apgyvendinimo įstaigas ir bet kurias kitas erdves, kur svarbu kontroliuoti, kas pro duris įeina ir kas išeina. Jeigu ir Jūsų namams ar įmonei atėjo metas galvoti apie telefonspynės pasirinkimą, susipažinkime su pagrindiniais šių šiuolaikinių durų sargybinių aspektais.

Kas yra telefonspynės ir kokie būna telefonspynių tipai?

Paprastai telefonspynės pasižymi tokiomis savybėmis:

  • Tai tarsi elektroninis durininkas, kontroliuojantis, kas gali įeiti į tam tikras patalpas.
  • Esant suvienodintai telefonspynės arba vaizdo telefonspynės sistemai, asmenys, kuriems galima patekti į patalpas, turi specialų įėjimo būdą: žino slaptažodį, turi elektroninį raktą, gali patekti su savo pirštų antspaudais, gali būti įleidžiami prieš tai juos atpažinus iš balso ar vaizdo.
  • Paprastai telefonspynė, esanti lauke, yra sujungti su patalpų viduje esančiu valdymo centru, turinčiu mikrofoną. Kol vienas asmuo lauke naudojasi telefonspyne, kitas asmuo nuotoliniu būdu gali arba girdėti, arba girdėti ir matyti svečią bei kontroliuoti jo galimybę patekti į patalpas.

Į klausimą, kokie būna telefonspynių tipai, galima atsakyti skirstant jas arba pagal jų įprastą montavimo vietą, arba pagal specifines jų funkcijas. Telefonspynių tipai:

  • Jeigu skirstytume pagal telefonspynių vietą, reikėtų paminėti telefonspynes daugiabučiuose, didelėse įmonėse, biurų pastatuose, privačiuose namuose.
  • Dažniausiai telefonspynės pagal tipą skirstomos į garso telefonspynes ir vaizdo. Pastarosios gali ne tik garsu suteikti informaciją apie svečią, bet ir parodyti videokamera filmuojamą žmogaus vaizdą.

Kas yra domofonas?

Viena iš itin populiarių telefonspynių – tai domofonas. Turbūt populiariausia domofono sistemos naudojimo vieta – daugiabučiai. Jeigu kažkada seniau pirmuosiuose daugiabučiuose domofonų nebūdavo, žmonėms nebūdavo patogu pasitikti svečius, kaskart nusileidžiant iki laiptinės durų įleisti žmogaus. O laikyti atrakintą laiptinę taip pat nesaugu. Taigi jau patys pirmieji domofonai turėjo funkciją apjungti visus butus ir leisti jiems lengvai kontroliuoti svečių atėjimą ir išėjimą.

Kokie domofonai būdavo anksčiau? Kai kur dar galima juos senuosius aptikti itin senuose, nerenovuotuose daugiabučiuose ir bendrabučiuose. Tačiau senosios kartos telefonspynės arba domofonai dažniausiai neveikia, veikia netinkamai, turi estetinių ir kitokių problemų. Dažnai galima pamatyti apsitrynusiais senais įspaudžiamais mygtukais, tikrai prastai atrodančias telefonspynes, kurios neveikia išvis arba iš dalies. Tad senas domofonas galiausiai gali tapti nebe svečių įleidimą kontroliuoti padedančiu, o trukdančiu dalyku. Senoviniai domofonai turėdavo tik pajungtą mikrofoną su kiekvienu butu. Dabartiniai gaminami kitaip, jie turi labai daug skirtingų kontroliavimo galimybių, o išmaniojo namo sistema leidžia kontroliuoti durų atidarymą netgi ir su išmaniuoju telefonu.

Kodėl reikalingos telefonspynės daugiabučiams?

Renovuojant daugiabučius vienas iš dalykų, kuris yra keičiamas, tai taip pat yra durys ir visos domofonų sistemos. Senuose daugiabučiuose negali likti senos telefonspynės, nes jos paprastai neveikia arba neveikia deramai, taip pat atrodo prastai. Įprastai naujuose arba renovuotuose daugiabučiuose montuojamos garso telefonspynės su lietimui jautriais mygtukais ir magnetiniu užrašu. Namo gyventojai gali įeiti suvedę saugos kodą arba naudodamiesi magnetiniu raktu, o svečiai gali skambinti į butą, į kurį nori patekti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *