malkų skaldyklė

Kas jums šiemet paruoš malkas? Atsakymas sudėtingas?.. Nereikia smarkiai išgyventi dėl savo socialinio statuso. Artimiausiu metu viskas gali smarkiai pasikeisti. Nesvarbu, kad esate „baltus darbus“ dirbantys žmonės – susitepti rankas tuoj taps labai madinga. Buvusi prezidentė garsėjo ne tik kaip politikė, bet ir kaip bitininkė. Aukštos pareigos jai nesutrukdė darbuotis savo ūkyje.

Dar viena problema yra ta, kad daugeliu atvejų teks dirbti vienam, be pagalbininkų. Arba pagalbininkai bus ne itin didelių fizinių pajėgumų – žmona ir vaikai. Ruošiant malkas daugiau pagalbos reiktų tikėtis iš patikimos technikos. Praėjo tie laikai, kai galėdavo žmonės visą dieną kirviu mosuoti (nors nepakenktų).

Malkų paruošimas neįsivaizduojamas be kelių patikimų prietaisų, kuriuos tiesiog privalote turėti.

Benzinins pjūklas

Benzininis ar elektrinis grandininis pjūklas yra esminis medkirčio įrankis po kokybiško kirvio. Jei dirbate miške, reikalingas benzinins pjūklas. Jei pjaustysite malkas prie namų – pakaks ir elektrinio. Kokybiški prietaisai yra gana brangūs. Jų kaina – apie 500 eurų, tačiau skirtumas dirbant akivaizdus – galingesnis benzininis pjūklas per storą medžio kamieną „eina“ be didelių pastangų, praktiškai nuo savo svorio. Su pigesniu teks pavargti. Be to svarbu pasirūpinti kokybiška grandine, kad ji neatšiptų supjausčius 3 pusstores egles.

Išilginio pjovimo staklės

Taip, išilginės pjovimo staklės yra tas pats liaudyje žinomas „zeimeris“ – staklės, ant kurių sumontuotas galingas elektros variklis, sukantis didelė diskinį pjūklą. Šiuolaikinės išilginio pjovimo staklės yra kompaktiškos ir turi daugiau funkcijų. Be to jos šiek tiek saugesnės, nei senoviškas „zeimeris“. Šios staklės turi dvi problemas. Pirmoji – galima pjauti ne itin storas malkas, nes diskas gana nedidelis. Antroji – reikia pagalbinko, kuris būtų pakankamai atsargus ir atsakingas, kad galėtų numesti nupjautas kalades. Pliusas – galima pjaustyti ilgus rastus.

Diskinės malkų pjovimo staklės

Diskinės malkų pjovimo staklės yra tarsi „zeimeris“ vienam žmogui. Jis veikia panašiu principu, kaip ir išilginio pjovimo staklės, tik viskas kur kas saugiau. Į specialų lovelį įsikeliate rastą, tada su visu loveliu stumiate link didelio diskinio pjūklo. Viskas padaryta taip, kad būtų visiškai saugu. Užvirsti ant diskinio pjūklo ir susižaloti yra sudėtinga, todėl tai vienas saugiausių miškininkystės prietaisų.

Malkų skaldyklės

Malkas galima skaldyti kirviu arba specialiomis staklėmis. Staklės turi hidraulinį mechanizmą, kuris stumia skaldymo kaltą – pleištą, kuris perskelia kaladę į dvi ar net daugiau dalių. Žmogui tik reikia uždėti kaladę ir spausti mygtuką vietoj to, kad kelias minutes mosikuoti kirviu ir rizikuoti nusikirsti rankas ir kojas. Skaldyklės kainuoja 250-500 eurų – kur kas mažiau, nei kirstinės žaizdos gydymas. Bet tai nereiškia, kad kirvio nereikės. Jei medis susisukęs ir labai šakotas (eglė), gali tekti pasidarbuoti ir kirviu.

Namuose rekomenduojama turėti ir šakų smulkintuvą, tačiau tai jau atskira tema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *